Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Перший випадок смерті від пташиного грипу

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Перший випадок смерті від пташиного грипу

У провінції Альберта від пташиного грипу H5N1 померла людина, що наприкінці грудня побувала в Китаї. Із цієї причини міністр охорони здоров’я Канади Рона Амброз скликала спеціальну прес-конференцію, особливо наголосивши, що раніше таких прецедентів у Північній Америці не було. Повідомляючи про такий унікальний для континенту випадок, канадські медики заявили, що не мають наміру розкривати ні статі, ні віку, ні фаху померлої особи.

Людині стало погано вже в літаку, після вильоту з Пекіна 27 грудня. Приземлившись у Ванкувері, жертва грипу провела на летовищі цього міста кілька годин, очікуючи рейсу на Едмонтон, кінцеву точку своєї мандрівки. У лікарню її поклали 1 січня. Але надана допомога не мала ефекту, і пацієнт помер. Лабораторні аналізи підтвердили ураження вірусом H5N1.
Як зазначив Джеймс Талбот, голова управління охорони здоров’я провінції Альберта, пацієнт раніше не мав проблем зі здоров’ям і був людиною порівняно молодою. Як він підхопив вірус, поки що не встановлено, триває розслідування. Міністр Рона Амброз зазначила, що дві людини, котрі подорожували з інфікованою особою й перебували з нею у безпосередньому контакті, пройшли десятиденне медичне спостереження. У них вірусу H5N1 не розпізнано.
«Цей вірус передається від людини до людини вкрай рідко», — наголосила міністр. Влада має намір поінформувати про результати аналізу інших пасажирів, котрі летіли того дня разом із жертвою пташиного грипу, а також інших людей із її оточення.
Як нагадали представники міністерства охорони здоров’я, цей вірус є небезпечний для людини, в якої немає імунітету до нього. Влада Канади вже рекомендувала своїм громадянам уникати під час поїздок до Китаю контакту з птахами, адже саме вони стають джерелом вірусу H5N1.
Смертність від захворювання, викликаного H5N1, становить 60 %. З 2003 року в 15 країнах було зафіксовано 648 підтверджених у лабораторіях випадків ураження людей пташиним грипом, 384 людини померли. За даними міністерства охорони здоров’я провінції Альберта, 2013-го по всьому світу було зареєстровано 38 випадків ураження людини вірусом H5N1, у 24 випадках хвороба мала летальний наслідок. Разом із тим, від свинячого грипу (H1N1) у провінції Альберта цього сезону вже померли десять осіб.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply