Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Парламентарії хочуть скерувати в Україну спостерігачів

Автор:

|

Лютий 06, 2014

|

Рубрика:

Парламентарії хочуть скерувати в Україну спостерігачів

Канадські парламентарії висловилися за необхідність запровадження урядом прем’єр-міністра Стівена Гарпера адресних санкцій проти низки посадових осіб України. На слуханнях щодо ситуації в українській державі, що відбулися в палаті громад, конкретно говорилося про «Януковича та його оточення». 

Депутати запропонували вдатися до «замороження банківських рахунків цих осіб, якщо такі буде виявлено в Канаді, і до візових обмежень можливостей щодо здійснення даними особами закордонних поїздок». Парламентарії при цьому наголосили, що «санкції, якщо уряд прем’єра Гарпера погодиться піти на це, не повинні бути спрямовані проти всього українського народу».
Як зазначив Джастін Трюмо, лідер Ліберальної партії Канади, «уряд зобов’язаний чинити тиск на уряд України, щоби той почав перемовини з опозицією». За словами депутата-ліберала Марка Гарно, «необхідно також, аби п. Гарпер особисто зателефонував Януковичу й висловив йому тривогу, яку відчувають канадці щодо ескалації насильства в Україні». Крім того, слід скерувати в Україну канадських спостерігачів, наголосив він.
«Оттаві потрібно координувати свої санкційні дії з Європейським Союзом і США, оскільки в такому разі на уряд Януковича буде чинитися більший тиск», — запевня Пол Дьюар, представник Нової демократичної партії Канади.
У схваленій одностайно всіма партійними фракціями заяві йдеться про те, що «палата громад засуджує закони, прийняті в Україні 16 січня, які істотно обмежують права українців на організацію мирних протестів». «Такі закони підривають свободу та демократію в Україні, — указали парламентарії. — Палата закликає утримуватися від насильства та з повагою ставитися до права народу України на мирні протести. Уряд Канади має в співпраці з іншими країнами розглянути всі можливі варіанти реагування, у тому числі санкції, щоби демократичні начала в Україні були захищені». Натомість, прем’єр-міністр на засіданні палати громад заявив, що стривожеаний тим, що Україна повертається до свого радянського минулого.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply