Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 19, 2020

Онтарійські ворота на Північ

Автор:

|

Липень 20, 2016

|

Рубрика:

Онтарійські ворота на Північ

Якось так виходить, що життя свіжого імміґранта в Канаді перші роки обертається навколо головного пріоритету — роботи. Відпочинок, подорожі в піраміді потреб людини, новоприбулої в Канаду, залишаються десь далеко в другому ешелоні. Причому найчастіше поїздки на тижневу відпустку, якщо вона і трапляється, будуються за стандартним шаблоном — країни Карибського басейну або Флорида. Але ж далеко не всі знають, що влітку можна чудово відпочити і в самому Онтаріо, у межах 350-кілометрової зони від Торонто. Тому ми вирішили розповісти нашим читачам, котрі ще не зовсім освоїлися в Онтаріо, про деякі місця, де цілком можна відпочити два-три дні та поновити свої сили перед новим робочим тижнем.
Одним із таких місць є містечко North Bay, що зручно розташувалося між Lake Nipissing на заході і Trout Lake на сході. Саме по собі North Bay — місто, яке динамічно розвивається, налічує близько 54 тис. жителів і має, крім туристичної сфери та визначеної індустріальної інфраструктури, також коледж та університет. Дістатися до North Bay можна за три з половиною години як із Торонто, так і з Оттави. Для тих, хто прагне повного комфорту, можна використовувати і місцевий аеропорт, який скоротить час у дорозі в шість разів.
Отже, зупинимося на туристичній привабливості North Bay і на тому, що він може запропонувати вам не тільки в розпал літнього сезону, але й узимку.
Laurier Woods — розташований у самому центрі міста на площі 97 га. Заповідник містить унікальні болота, скелі і ліс, які є притулком для великої кількості живих істот, у т. ч. перелітних птахів.

Laurier Woods — розташований у самому центрі міста на площі 97 га. Заповідник містить унікальні болота, скелі і ліс, які є притулком для великої кількості живих істот, у т. ч. перелітних птахів

Laurier Woods — розташований у самому центрі міста на площі 97 га.
Заповідник містить унікальні болота, скелі і ліс, які є притулком
для великої кількості живих істот, у т. ч. перелітних птахів

Розповідаючи про місто, перш за все необхідно відзначити даунтаун із його Capitol Center, що поєднує художню галерею і театр на 1100 місць. Взагалі даунтаун North Bay дуже приваблює різних режисерів, у т. ч. і голівудських. Про це розповів Володимир Шеховцов, українець, котрий зараз працює в мерії міста. У міській управі є навіть спеціальний працівник, відповідальний за допомогу в організації знімального процесу, а свіжі рекламні постери голівудських фільмів свідчать про те, що ця справа добре налагоджена. У місті справді присутня різноманітна натура — маленький, але затишний даунтаун із вікторіанськими будівлями, чудова набережна вздовж озера Nipissing, причал із яхтами.
Коли є бажання, можна здійснити півторагодинну екскурсію на теплоході, з прекрасним оглядом озера та найближчих островів. Особливий інтерес місто може становити для сімейного відпочинку в серпні, коли у Waterfront Park проводиться щорічний літній фестиваль North Rocks the Bay. Можна без перебільшення сказати, що на серпневий long weekend населення міста практично подвоюється. Батьки мають можливість подарувати своїм чадам чудовий відпочинок на мілководному пляжі, де маленькі канадці отримають масу задоволення від сонця, води й прекрасного повітря.

Веслування на каное на Trout Lake

Веслування на каное на Trout Lake

Не залишаться байдужими і майбутні студенти, тому що North Bay — дім для Nipissing University і Canadore College, які мають своє власне озеро, водоспад і кілометри прогулянкових доріжок. Ці два навчальних заклади співіснують в одному з найгарніших студентських містечок, які тільки можна знайти в Канаді.
North Bay — чудове місце і для тих, хто любить посидіти в затишному кафе, пройтися по зручній бруківці, зазирнути в сімейну книжкову крамничку. А ті, хто цікавиться Збройними силами Канади, можуть відвідати Музей військово-повітряних сил. У North Bay також є
чимало готелів і мотелів на розмаїтий смак.
Шанувальники гольфу можуть зупинитися у відносно недорогому Clarion Resort Pinewood Park, що має все найнеобхідніше для спокійного відпочинку, незалежно від того, мандруєте ви один чи з родиною та дітьми. До речі, згадуючи дітей, не можна не відзначити, що, крім пляжу і численних дитячих майданчиків, у місті є шикарна карусель із фігурами ручної роботи й дитяча залізниця, які створюють для малюків просто райську атмосферу. Про них ми розповімо в окремій статті.
Варто згадати і тих, чиїм захопленням є риболовля. Два озера у близькій досяжності й маса річок у радіусі 50 км створюють бездоганну нагоду випробувати свою рибальську удачу. Причому риболовля в North Bay захоплююча не тільки влітку, а й узимку.
Слід, однак, зауважити, що якщо ви любите отримувати задоволення від спілкування з природою, то відвідувати North Bay краще зі своїм обладнанням — каяк, рибальські снасті або катер. На жаль, ми не помітили широкої мережі пунктів прокату, хоча такі пункти напевно є.
Володимир, котрий був нашим гідом по місту, зауважив, що і в діловому плані North Bay може бути так само цікавий. Так, інвестори та підприємці мають можливість отримати фінансову підтримку від держави за проекти розвитку бізнесу в цьому затишному містечку, і Володимир завжди готовий допомогти своїм землякам-українцям в організації відповідної програми бізнес-підтримки.

Берегова лінія North Bay

Берегова лінія North Bay

Для тих, хто забажає переселитися сюди, є можливість придбати будинок або котедж за набагато помітнішими цінами, ніж у Торонто, або знайти відповідний рент. У місті дві U-Haul станції, щоб зробити переїзд зовсім уже комфортним. Причому треба зазначити, що 11-та гайвей від Huntsville до North Bay виглядає просто бездоганно.
В околицях North Bay є маса можливостей провести свій день із максимальною користю для здоров’я — від численних маршрутів для любителів попрацювати веслом, пройтися лісовими стежками, вдихаючи цілюще хвойне повітря, посидіти зі спінінґом на березі річки й до бажаючих відвідати ферму зі збору кленового соку і приготування з нього сиропу. Про одну з таких ферм ми так само розповімо в одній із наступних статей.
Отже, кожен зможе знайти те, що йому ближче до душі, і запам’ятати North Bay з тієї сторони, яка резонує найбільшим чином із його власними інтересами, і зайвий раз переконатися, що девіз North Bay дуже точно відображає його суть: Just nort enough to be perfect!

Інна Кручек

Читай також: Кленовий рай у North Bay

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply