Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Один із найдавніших видів динозаврів

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Один із найдавніших видів динозаврів

У провінції Альберта вчені виявили останки раніше не відомого виду динозаврів Xenoceratops foremostensis. За словами Майкла Раяна, керівника групи палеонтологів із Музею природної історії штату в місті Клівленді (США), Xenoceratops foremostensis є одним із найдавніших рогатих ящерів, що мешкали на території Канади наприкінці крейдяного періоду, 78 млн років тому.

За наявною інформацією, великі рогаті рептилії Північної Америки пережили «еволюційний бум» приблизно 80 млн років тому. «Xenoceratops показав нам, що навіть найдавніші цератопсиди мали гігантські роги. Форма цих костистих виростів ставала все химернішою в міру появи нових видів рогатих динозаврів», — зазначив п. Раян.
Науковці вивчали скам’янілості цератопсид, виявлені недалеко від містечка Формоста. У ході дослідження палеонтологи натрапили на незвичайний фрагмент черепа давньої рептилії, не схожої на інших представників виду. Дослідники розглянули структуру кістяного «коміра» та дійшли висновку, що той належав до числа найпримітивніших центрозаврів, одного з підвидів цератопсид, що населяли Північну Америку на світанку еволюції рогатих ящерів.
Новому динозавру дали назву Xenoceratops foremostensis, що означає «дивний рогатий ящір із Формоста». Учені зазначають, що розміри рептилії були доволі великими, її вага могла досягати 2 т, а довжина — 6 м. Дивовижність Xenoceratops foremostensis пояснюється тим, що він мав не один, а троє рогів, що не було притаманним для центрозаврів.
За підрахунками палеонтологів, вік їхньої знахідки складає 78 млн років. Це робить нового рогатого ящера найдавнішим із цератопсид, виявлених на території Канади й, можливо, Північної Америки. Раніше вчені з університету Калґарі припустили, що пір’я вперше розвинулося в давніх ящерів не для польоту, а для залицяння за самками та висиджування яєць.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply