Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Обама проти будівництва нафтогону

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Обама проти  будівництва нафтогону

Президент США не дозволив будівництва нафтогону Keystone XL між канадською провінцією Альберта й узбережжям Мексиканської затоки, оскільки це суперечить національним інтересам Сполучених Штатів. Відповідну заяву він зробив на підставі рекомендацій американського зовнішньополітичного відомства. «Поспішні та необґрунтовані терміни, на яких наполягали республіканці в Конґресі, заважають зробити повну оцінку впливу газогону на здоров’я й безпеку американського народу, а також довкілля. З урахуванням цього держсекретар рекомендувала відхилити заявку. І, за підсумками розгляду доповіді Держдепартаменту, я згоден», — сказав глава Білого дому.

За його словами, упродовж наступних місяців США «продовжуватимуть шукати нових способів партнерства в нафтовій і газовій промисловості, щоби збільшити енерґетичну безпеку, у тому числі враховуючи потенціал розвитку нафтогону з Кушинга (штат Оклагома) до Мексиканської затоки (внутрішній трубогін, без перетину кордону, який не потребує подібних дозволів)». «І ми робитимемо це таким чином, щоб американські працівники та підприємства отримували переваги, не ризикуючи здоров’ям і безпекою американського народу та довкілля», — наголосив Барак Обама.

Заявку на будівництво нафтогону з пропускною спроможністю понад 2 тис. барелів на день і вартістю близько 7 млрд USD було подано компанією TransCanada. Держдепартамент розпочав її ґрунтовне вивчення на відповідність національним інтересам США 2008 року. У процесі розгляду маршрут трубогону викликав занепокоєння, з огляду на можливі екологічні наслідки, особливо в штаті Небраска. Тому в листопаді 2011-го Держдеп повідомив, що не може ухвалити рішення про видачу дозволу без додаткової інформації, і закликав до оцінки альтернативних маршрутів трубогону, які б уникали «вразливої місцевості». Під час консультацій зі штатом Небраска та TransCanada було погоджено завершити необхідний для ухвалення рішення огляд у І кварталі 2013 року. TransCanada планує подавати повторну заявку й сподівається на її прискорений розгляд з урахуванням висновків, отриманих упродовж минулих 3,5 року. У Держдепартаменті відповідають, що подібне звернення «вимагатиме абсолютно нового розгляду».

 Наталія Костина

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...