Новини для українців всього свту

Tuesday, Jul. 14, 2020

Нобелівська лауреатка не поїде по нагороду

Автор:

|

Жовтень 24, 2013

|

Рубрика:

Нобелівська лауреатка не поїде по нагороду

Канадська письменниця Еліс Мунро, володарка Нобелівської премії з літератури за 2013 рік, не зможе приїхати на церемонію нагородження, яка відбудеться 10 грудня ц. р. у Стокгольмі. Про це повідомив Петер Енглунд, постійний секретар Шведської академії. Очолювана ним академія відповідає за щорічне присудження Нобелівських премій із літератури. 

«Нобелівський лауреат з літератури цього року Еліс Мунро не має змоги приїхати до Стокгольма на церемонію нагородження в грудні», — заявив п. Енглунд, зазначивши, що це пов’язано зі станом здоров’я письменниці. Функціонер додав, що «всі залучені в це, у тому числі сама п. Мунро, дуже жалкують».
За традицією, лауреат нагороди повинен прочитати в Стокгольмі Нобелівську лекцію. Проте, повідомляє п. Енглунд, поки що не відомо, як усе відбудеться цього року. Як і не зрозуміло наразі те, хто саме отримає нагороду від імені п. Мунро.
Еліс Мунро народилася 1931 року в Канаді. Вона – лауреат Букерівської премії 2009-го за сукупність досягнень, триразовий лауреат канадської премії генерал-губернатора, декілька разів номінувалася на Нобелівську премію. Її перше оповідання було надруковане 1950 року. 1968-го була опублікована перша книга Мунро «Танець щасливих тіней». Прозу 82-річної канадської новелістики часто порівнюють із чеховською. У її коротких творах, як і в оповіданнях російського класика, сюжет є вторинним, для неї важлива глибина переживань героїв, точніше — героїнь, оскільки п. Мунро пише в основному про жіночі долі. Її розповідь «Ведмідь перейшов через гору» була екранізована 2006 року під назвою «Далеко від неї», головну роль у фільмі зіграла Джулі Крісті. Стрічку номінували на «Оскар» за найкращий адаптований сценарій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply