Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 17, 2018

Не продамо зброю ми — продасть хтось інший

Автор:

|

Січень 28, 2016

|

Рубрика:

Не продамо зброю ми — продасть хтось інший
Стівен Діон

Стівен Діон

Канада — далеко не єдина країна у світі, що продає зброю Саудівській Аравії, незважаючи на порушення Ер-Ріадом прав людини. Про це заявив Стівен Діон, міністр закордонних справ Канади. «Це — частина світу, в якому ми живемо. Ми можемо відмовитися від продажу зброї, але тоді за нас це зроблять інші країни і при цьому вони не обов’язково дотримуватимуться такого ж строгого процесу, якому слідуємо ми», — зазначив він.
Водночас, міністр визнав, що міжнародний продаж зброї потребує ретельного процесу відбору покупців. «Коли ми постачаємо зброю країні, яка може нехтувати правами людини, нам треба дотримуватися строгої процедури, щоб упевнитися, що вона не буде використана проти власного народу. До цього треба ставитися дуже уважно і в минулому ми саме так і робили, тож немає потреби все починати з нуля», — наголосив п. Діон.
Міністр додав, що під час розмови зі своїм колегою зі Саудівською Аравії він порушив питання дотримання його країною прав людини. «Ми чітко дамо зрозуміти уряду Саудівської Аравії, що Канада ніколи не прийме використання цього обладнання проти власного народу», — наголосив п. Діон.
Він також зазначив, що для спонукання до кращого ставлення до власних громадян, діалог слід вести з усіма країнами, незважаючи на їхню відповідність «демократичним стандартам». «Можна сидіти вдома та не спілкуватися з ними, не вести торгівлі. Перелік неприйнятних з точки зору строгих демократичних вимог країн буде дуже довгим. Себе ми сприйматимемо дуже гарними, але світу це не допоможе. Нам треба залучати їх», — підсумував очільник зовнішньополітичного відомства.
Як писав «Міст», Канада не стала змінювати свого рішення про продаж Ер-Ріаду великої партії легкого військового транспорту, незважаючи на нещодавню страту ісламським королівством 47 осіб. Правозахисники вже тривалий час висловлюють занепокоєння, що Ер-Ріад може використати канадську зброю проти власного народу. На вимогу саудівської сторони, деталі військового контракту не розголошуються, тож Оттава оприлюднила дуже мало інформації щодо висновків звіту з дотримання прав людини, який був складовою дозволу на експорт. Широкому загалу про контракт відомо лише те, що його загальна вартість становить 14,8 млрд CAD і виконання поставки забезпечить роботою у Канаді близько 3 тис. людей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...