Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Найдавніший предок крокодила

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Найдавніший предок крокодила

Найдавнішого африканського пращура сучасних крокодилів знайшли палеонтологи в запасниках Королівського музею Онтаріо. Вивчення скам’янілих решток істоти довело, що доісторична рептилія відрізнялася від сучасних хижаків не тільки за розмірами й будовою голови, але й за звичками.

Новий вид назвали Aegisuchus witmeri, пре­док сучасних крокодилів мешкав на планеті приблизно 93—99 млн років тому, у пізній крейдяний період. «A. witmeri — найдавніший африканський пращур крокодилів. Ця скам’янілість, як і інші схожі знахідки, свідчить про те, що предки нинішніх хижаків дуже різнилися між собою», — розповів Кейсі Голлідей, працівник Університету Міссурі.

За словами п. Голлідея, цей крокодил суттєво відрізняється й від своїх сучасних побратимів. Вивчаючи розташування кровоносних судин у черепі тварини, Кейсі виявив, що під шкірою його голови циркулювало дуже багато крові.

Науковці дійшли висновку, що верхня частина голови мала наріст із дуже щільної шкіри, що нагадує щит, як у трицератопсів. Через нього автори роботи назвали знайденого предка крокодила щитокроком.

Як припускає Кейсі Голлідей, наріст допомагав древній тварині реґулювати температуру тіла або мав якесь «естетичне» значення, наприклад, привертав увагу самок. Палеонтологи вивчили череп і голову стародавнього хижака, щоби встановити загальний розмір рептилії. Виявилося, що голова в неї була завдовжки близько півтора метри, а загальна довжина тулуба становила понад 9 м.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply