Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Нагорода з України

Автор:

|

Січень 12, 2012

|

Рубрика:

Нагорода з України

Редакція «Моста» отримала лист із проханням опублікувати повідомлення про те, що п. Євгенію Піцюру-Швець, голову Родинного фонду, нагороджено спеціальною медаллю Самбірської міської ради «За заслуги у розвитку Самбора». Ось текст повідомлення:

«Розпорядженням голови Самбірської міської ради (Львівська область) від 9 вересня 2011 року громадянка Канади Євгенія Піцюри-Швець нагороджена почесною медаллю міської ради м. Самбора «За вагомий внесок у розвиток Самбора». У вересні 2011-го на міській площі, біля ратуші, відбулося всенародне віче з нагоди ювілейної дати — 770-річчя від дня заснування м. Самбора, на якому Тарас Копиляк, голова міськради, вручив для Євгенії Піцюри-Швець її довіреній особі почесну нагороду та розповів присутнім на святі самбірчанам про ту велику й безкорисливу фінансову допомогу, яку отримували краяни від Є. Піцюри-Швець протягом багатьох років. А це — просвітницькі та культурні організації: історико-етнографічний музей «Бойківщина», Самбірське товариство «Просвіта», школи, медичний ліцей, бібліотеки. Особлива увага зосере­дилася на щедрій допомозі меценатки з Канади в справі будівництва релігійних культових споруд у Самборі та в Самбірському районі. Власним коштом Євгенія Піцюра-Швець побудувала храм Пресвятої Богородиці в рідному с. Зарайсько та спонсорувала будови інших храмів району, у тому числі одного з найбільших храмів Європи — Самбірської церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Наголошувалося також і на тому факті, що пані Євгенія спонсорувала інші проекти по цілій Україні. Серед них найбільшу увагу привертає повне відновлення власним коштом каплички Зарваницької Божої Матері, що на Тернопільщині, солідна фінансова пожертва на Києво-Могилянську академію, пам’ятник Т. Шевченку у Львові, будівництво Києво-Галицького Патріаршого Центру в Києві й багато інших проектів. З особливою гордістю земляки пані Євгенії відзначили те, що завдяки родинному фондові Піцюрів, який діє в Канаді при Шевченківській фундації в м. Вінніпеґу, українські школи мають змогу безоплатно отримувати дуже потрібну літературу та поглиблювати знання дітей як із правдивої історії рідного народу, так і з християнської етики, музики й культури. За десять років існування Фонду Піцюрів видано майже 50 тис. книжок на загальну суму понад 100 тис. CAD. Така активна діяльність нашої дорогої землячки викликає в усіх нас велику пошану до Євгенії Піцюри-Швець і ми надзвичайно пишаємося, що місцева влада нагородила славну меценатку за її правдиві труди на благо становлення молодої незалежної держави. Усе життя цієї жертовної жінки є проявом її глибокої, щирої та недекларованої любові до рідного краю, до бідних людей, до сиріт і інших.

Тому всі ми, хто знає Євгенію Піцюру-Швець, хто захоплений її меценатською діяльністтю, — щиросердечно вітаємо її із заслуженою нагородою й у цей Різдвяний час бажаємо, щоби Господь був милостивий до неї та дарував п.Євгенії ще многії літа плідної праці для дорогої серцю Батьківщини!

З пошаною й любов’ю Ірина Романишин, довірена особа Є. Піцюри-Швець; Леся Сумарук, голова Самбірського товариства «Просвіта»; Роксоляна Данчин, директор історико-етнографічного музею «Бойківщина».

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...