Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Музею Тараса Шевченка в Канаді — 60 років

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Музею Тараса Шевченка  в Канаді — 60 років

Музей Тараса Шевченка, картинна галерея та бібліотека, що розташовані на вулиці Bloor між метро Dundas West i Keele, заслужили високу оцінку відвідувачів із Канади, Америки, України, Росії, Великої Британії, Австралії, Німеччини, Польщі, Куби, Китаю, Філіппін і інших країн світу. 2012-го музеєві виповнюється 60 років!

Головною темою цього українсько-канадського музею є важке, але надихаюче життя великого сина України — Тараса Григоровича Шевченка, поета, художника, гуманіста, засновника сучасної української мови та борця за людські свободи.

Він народився кріпаком 9 березня 1814 року в селі Моринцях у центрі України, залишився сиротою в 11-літньому віці, а вільним став у 24 роки. Він пере­йшов через поневіряння десятирічного заслання й помер у 47 років. Організація ЮНЕСКО двічі відзначала Шевченка як світового культурного діяча.

Шевченківська дослідницька бібліотека музею складається з великої кількості книжок поезії та прози, понад 120 видань безсмертного «Заповіту», а також численних академічних нарисів, коментарів, статей і рецензій.

Серед унікальних експонатів музею є посмертна маска Кобзаря, пошкоджена голова пам’ятника, що був украдений і зруйнований 2006 року, фундаментальна колекція «Шевченко у філателії», рекламна афіша святкування дня народження поета в Київському драматичному театрі імені

І. Франка 1937 року, програма концерту, присвяченого Шевченку, у Великому залі Московської консерваторії 1909-го, його портрет, вигравіруваний на граніті, і багато іншого. За кожним експонатом — історія. 9 березня музей розпочне експонувати малу бронзову скульптуру сидячого поета, зниклу 2001 року та недавно віднайдену, роботи славетного українського скульптора Івана Гончара.

У музеї також знайшла своє відображення перша українська імміґрація до Канади (1891—1914). Тут демонструється зроблений першими імміґрантами ручний сільськогосподарський і побутовий інвентар, інструменти шахтарів, документи й паспорти перших переселенців, вишивки, декоративні вироби ручної роботи, виготовлений у Манітобі традиційний український бамбетель (софа-ліжко).

Спеціальна виставка присвячена десятирічному засланню Тараса Шевченка рядовим солдатом у далеку околицю царської Російської імперії, що було покаранням за антимонархічну поезію. Інша експозиція ознайомить вас із традиційним українським декоративним мистецтвом.

Єдиний на американській землі музей Тараса Шевченка, що розташований за адресою: 1614 Bloor Street West, відкрито для відвідин із понеділка по п’ятницю, з 10-ї ранку до 4-ї пополудні, й у вихідні — за домовленістю. Телефон: 416-534-8662. Музейні тури проводяться англійською й українською мовами. Вхід — вільний, будемо вдячні за пожертви. Також відвідайте сторінку музею в Інтернеті: www.infoukes.com/shevchenkomuseum.

Святочний бенкет, присвячений 60-річчю Музею Шевченка в Канаді, відбудеться о 6 годині 10 березня 2012 року в Українському культурному центрі на 1604 Bloor Street West. Квитки — тільки за попереднім замовленням, тел.: 416-534-8662.

Ласкаво просимо!

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply