Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Мільйони молодих українців мріють про освіту за кордоном

Автор:

|

Червень 01, 2017

|

Рубрика:

Мільйони молодих українців мріють про освіту за кордоном

Зараз молодь віком від 14 до 35 років складає третину населення України, це — близько 12 млн 795 тис. людей (за інформацією станом на 2 листопада 2016-го, яка була оприлюднена на парламентських слуханнях на тему «Ціннісні орієнтації сучасної української молоді»).
Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» в грудні 2014 року опитав 6 тис. львівських студентів і з’ясував, що 80 % із опитаних студентів мріють про роботу чи подальшу освіту за кордоном. Тобто це молоді люди віком від 17 до 22 років. Схожа тенденція спостерігається в усіх реґіонах України. А за результатами опитування студентів фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва 10 червня 2015-го в середньому 70 % усіх студентів бажають навчатися за кордоном.
Цьогорічнi українськi дослідження стверджують, що дві третини молоді України віком до 35 років мріють про виїзд за кордон для здобуття кращої долі. Тобто близько 8,5 млн українців віком до 35 років бачать втілення своїх мрій за кордоном і це не беручи до уваги майже 7 млн працездатних українців, котрі вже працюють за кордоном. Аби збагнути, на що вказують ці показники, і чому це важливо для українців, котрі проживають в Америці, потрібно проаналізувати низку запитань.
Які саме чинники штовхають українську молодь до такого вибору? Чому у молоді досягнення успіху асоціюється зі закордоном? З якими викликами зіштовхуються молоді люди? І наостанок, як можливо допомогти своїм рідним із України здійснити свою мрію?
Найбільше нарікань викликає корупція, як загалом у країні, так і у вищих навчальних закладах. До речі, агенція Ernst & Young 10 квітня ц. р. опублікувало список найкорумпованіших країн Європи у веденні бізнесу й Україна посіла перше місце серед 41-ї країни, де проводилося дослідження. Наприклад порівняно з 2015 роком, Україна опустилася на сім позначок, тобто ситуація з корупцією погіршується. 88 % респондентів заявили, що стикнулися з корупцією у бізнесі, а торік таких було лише 80 %.
Із кожним роком молодь, завдяки Інтернету, стає обізнанішою й учиться самостійно аналізувати суспільний устрій, порівнювати рівень життя з іншими країнами. Хоча все це відбувається у віртуальному просторі, але дозволяє зробити реальні висновки. Студенти нарікають, що їхні дипломи з України не визнаються у світі й з українським дипломом важко влаштуватися на високооплачувану роботу у західній компанії. Навіть ті міжнародні компанії, які працюють в Україні, надають перевагу тим випускникам, котрі додатково навчалися за кордоном. Принагідно, варто зауважити, що українські дипломи визнаються вищими навчальними закладами (ВНЗ) США та Канади у тому випадку, коли студент бажає продовжити свою освіту саме в них, а от роботодавець чи міжнародна корпорація, скажімо в Канаді, США чи Європі справді вже надає перевагу тим, у кого диплом є канадським, американським чи європейським.
Понад 40 % студентів вважають, що більшість предметів і програм, які пропонують в українських університетах, не користуються попитом на ринку праці України та поза її межами, тобто не відповідають як ринковим вимогам України, так і світовим економічним викликам. Й найголовніше, третина студентів вважає, що в Україні низький рівень якості освіти порівняно зі світовими ВНЗ.
Отже, молодь чітко розуміє, щоб бути конкурентноспроможним та успішним у цьому світі, потрібно їхати за кордон, де можна продовжити своє навчання, отримати освіту та практичні знання, які будуть визнаватися в усіх країнах і що, своєю чергою, дозволить втілити свої плани у життя. Молодь втрачає довіру до системи, де панує нечесність і несправедливість, де процвітає суцільний непотизм, отже натикається на чисельні перепони, які заважають реалізувати свої мрії. Саме тому дві третини всієї молоді України не бачать себе успішними на Батьківщині.
Проте виникає фінансова проблема, що не дозволяє цій частині молоді втілити свої мрії та поїхати на навчання за кордон. Іншою проблемою є доступність достовірної та вичерпної інформації про навчання за кордоном, зокрема в США та Канаді, а також знання мови. Хоча остання вирішується досить легко, адже майже в кожному ВНЗ, наприклад, у США та Канаді, існують мовні курси англійської мови, після закінчення яких студент безперешкодно продовжує навчання за основним напрямком обраної програми. Отже, справжня проблема полягає у доступі до інформації та платоспроможності студента.
Цю перепону для своїх родичів можуть допомогти подолати українці, котрі проживають у США та Канаді. Зараз західна освіта — це довготермінова інвестиція у своїх дітей, онуків і близьких, котрі з певних причин залишилися і не змогли виїхати зі своїми батьками та родичами. Не таємниця, що багато українців у США та Канаді важко працюють і також мріють про те, щоб їхні діти були поруч, отримали визнану освіту та достойну роботу в престижних корпораціях і змогли реалізувати свої прагнення.
На жаль, на заваді стають імміґраційні бар’єри, які не дозволяють близьким із певних причин отримати студентську або туристичну візу до США та Канади. А недостатні фінансові ресурси, розповіді знайомих або власний негативний досвід у спробах «стягнути» дітей, які увінчалися провалом, стримують багатьох наших співвітчизників від подальших активних кроків у цьому напрямку. Водночас, неволодіння достовірною інформацією про навчання та процедуру вступу українських студентів до західних ВНЗ, навіюють додатковий страх і не сприяють швидкому розв’язанню проблеми.
Потрібно пам’ятати, що канадська освіта — це високоякісна освіта за поміркованими цінами, за яку варто боротися. Сама ціна навчання в Канаді — набагато менша, ніж американська, а курс канадського долара стосовно до американського додатково надає 30 % заощаджень. Тобто, в середньому рік навчання в Канаді у державному ВНЗ на післядипломній програмі коштує 15 тис. CAD, а в США навчання на схожій програмі буде коштувати 25 тис. USD. Математику заощадження рахуємо самі.
Канадський диплом і кваліфікація визнається і високо цінується в США, Австралії й усій Європі. Канадські однорічні сертифіковані післядипломні програми націлені на попит, який існує на ринку праці та дозволяють отримати практичні навики, а не лише теоретичні знання. Крім цього, міжнародний студент має легальне право працювати під час навчання не лише на території студентського містечка, але й поза його межами, а після отримання диплому Канада надає право студенту оформити робочу візу до трьох років і працювати за отриманим фахом.
Географічна близькість до США є додатковим плюсом і дозволить українським студентам їздити до США і навіть підтримувати тісний зв’язок зі своїми родичами та друзями в США. «Якщо потенційному українському абітурієнту не вдається отримати візу до США то, звісно, потрібно обирати Канаду, як не тільки альтернативу, але як кращу опцію. З початку року ми зауважили ріст звернень від українців із США, які розпочали серйозно цікавитися освітою в Канаді та рекомендувати своїм родичам із України обирати саме цей шлях. Ми розвіюємо міфи, надаємо комплексну інформацію та допомагаємо їхнім дітям вступити на навчання до канадського ВНЗ. Ми працюємо з державними ВНЗ Канади, які містяться в Торонто й околицях, де пропонується до 800 різних акредитованих програм і спеціальностей. Широкий спектр програм і кваліфіковані поради наших співпрацівників дозволяє молодим українцям обрати оптимальну спеціальність і здійснити свою заповітну мрію, отримати західну освіту та досвід. А близькість до родичів в США дозволяє заспокоїти серця багатьох батьків, що також є вагомим фактором який впливає на якість життя, як студента так і його рідних», — коментує Тарас Паславський, директор із міжнародних зв’язків «Групи Провіденс».
Kанадська консалтингова компанія «Група Провіденс» надає послуги українцям, котрі проживають у США та Канаді, щодо можливості приїзду їхніх близьких, рідних і просто друзів з України на навчання до Канади, як на довготермінові програми, так і на короткотермінові курси з вивчення англійської мови. «Група Провіденс» спеціалізується у наданні кваліфікованих послуг із підбору освітніх програм, вступу до навчальних закладів Канади, наданні консультацій і рекомендацій щодо збору необхідних документів для студентської візи в Канаду, підтримки студентів упродовж усієї вступної кампанії й аж до приїзду в Канаду.
З літа 2016-го «Група Провіденс» впровадила нову програму підтримки міжнародних студентів, які вже навчаються в Канаді, отже, зв’язок зі студентом тримається впродовж повного навчального циклу. «Група Провіденс» з 2003 року працює на цьому ринку й уже допомогла багатьом молодим українцям матеріалізувати свої мрії.
За додатковою інформацією, як ваші рідні можуть приїхати до Канади на навчання, звертайтеся до «Групи Провіденс» електронною поштою: info(@)prov.in.ua; за номером телефону: +1-647-831-2139; або відвідайте інтернет-сторінку www.prov.in.ua.
Прес-служба «Групи Провіденс»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply