Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 20, 2019

Лікарська пам’ятка на вікі-платформі

Автор:

|

Березень 22, 2012

|

Рубрика:

Лікарська пам’ятка  на вікі-платформі

Вікі-платформу для формування пам’яток, адресованих хворим на бронхіальну астму, успішно впровадив у шпиталі Св. Майкла в Торонто Самір Гупта, спеціаліст зі захворювань дихальної системи. За словами д-ра Гупти, багато з пам’яток, присвячених контролю бронхіальної астми, створюються експертами без участі пацієнтів чи працівників лікувальних установ, у яких ці пам’ятки будуть поширюватися.

Оскільки такі документи складно читати та розуміти, пацієнти не дотримуються їхніх вказівок. Особливо це проявляється сьогодні, коли лікарі змагаються за увагу пацієнтів із вебом і додатками на айпадах. У рамках цього проекту лікарі запропонували пацієнтам спів­працювати з фахівцями в розробці необхідних рекомендацій. Як зазначається, такий підхід дає хворим змогу почуватися більш залученими в лікувальний процес, що принаймні робить їх щасливішими, а то й здоровішими.

Для роботи над пам’яткою д-р Гупта зібрав фахівців із дихання, пацієнтів, сімейних лікарів і експертів з астма-шкіл, відкрив вікі-сторінку та дозволив учасникам керувати не тільки змістом, а й шрифтом, кольором і оформленням пам’ятки. На сторінці можна організовувати голосування, також був відкритий блог для обговорення проекту. Учасники можуть вносити зміни в проект так часто, як вони вважають за потрібне.

Автори дослідження називають результати роботи обнадійливими.

У вихідний текст унесено безліч поправок, виникла плідна дискусія, а підсумковий результат був вельми корисним. На думку авторів проекту, цей метод слід застосовувати не тільки при підготовці пам’яток для пацієнтів, а й при виході маркетинґових розробок медичної спрямованості.

 Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...