Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 16, 2019

Лавров бреше, а караван іде

Автор:

|

Лютий 04, 2016

|

Рубрика:

Лавров бреше, а караван іде

Сергій Лавров

Сергій Лавров, міністр закордонних справ Російської Федерації (РФ), заявив, що попередній уряд Канади «взяв курс на сліпе слідування вимогам оскаженілих представників української діаспори». На ці слова п. Лаврова першими відреагували представники російської діаспори Канади. Відповідну заяву було опубліковано в Facebook у групі Canadians for Democracy in Russia. «Звертаємося до вас від імені «оскаженілої» російської діаспори в Канаді і, щоб було більше розуміння, мовою вашого начальства: фільтруйте базар на виході», — сказано в листі.
«Від того, що через Росспівпраця та ваше міністерство тут зібрали невелику зграю, що кричить «Крим — наш», вони аж ніяк не стали провісниками думки всіх росіян, котрі проживають у Канаді», — заявили представники російської діаспори. Вони зазначають, що кількість росіян у Канаді, котрі не згодні з політикою сучасної РФ, — дуже велика. «Ви думаєте, що сотні людей, котрі виходили в Оттаві, Ванкувері, Торонто й інших містах під українськими прапорами всі виключно — «бандерівці»?», — запитують у заяві.
Представники діаспори зазначили, що в цих акціях брали участь багато росіян і навіть організовували їх, «а стояли під українськими прапорами тому, що по-перше, висловлювали підтримку Україні, а по-друге, ваше керівництво зробило все можливе, щоб узурпувати НАШ демократичний триколор і перетворити його виключно на символ держави аґресора й узурпатора».
Як зазначається у заяві, у Канаді є демократія, що базується на Вестмінстерській системі. «І ви ще більше здивуєтеся — обрані депутати висловлюють думку не тільки «оскаженілих» українців, але й «оскаженілих» росіян, прибалтів, французів, а також ваших улюблених англосаксів», — наголошується в заяві.
Звісно, не промовчала й українська діаспора. Павло Ґрод, президент Конґресу українців Канади, заявив, що захист України від російської аґресії є одним зі стратегічних інтересів Канади. «Інтереси Канади як держави й української громади в країні стосовно ставлення до РФ збігаються. Ми вважаємо, й офіційна Оттава з цим згодна, що відстоювання суверенітету України є національним інтересом Канади», — сказав він.
«Якщо Канада сидітиме тихо, коли РФ порушує міжнародне право, виникне ризик вторгнення Росії до північних канадських територій», — зауважив п. Ґрод. За його словами, керівництво країни щиро підтримує позицію української громади та не має наміру змінювати свої погляди. «Лавров може казати будь-що, але ставлення Канади до санкцій проти РФ за її незаконні дії в Україні та загальна підтримка України й її територіальної цілісності включно з Кримом не зміниться», — зазначив він.
Однак Стівен Діон, міністр закордонних справ Канади, анонсував серйозну зміну підходу до зовнішньої політики щодо РФ. «Якщо ми не будемо співпрацювати з Росією, ми не допоможемо Україні, не допоможемо канадським інтересам», — наголосив він. Міністр вказав, що США, які приймають жорсткі заходи проти РФ, прямо працюють із Москвою відразу щодо кількох міжнародних проблем. «Не підтримувати контакт — безвідповідально для обох націй», — виправдовувався дипломат. Він зауважив, що Оттава буде підтримувати санкції проти РФ стільки, скільки це буде необхідно, і залишатися відданим союзником України.
Також міністр закордонних справ Канади вирішив відвіти Україну. Про це він заявив під час виступу в Палаті громад, де отримав шквал критики від опозиційної Консервативної партії з приводу рішення щодо розширення контактів із РФ. «Чи може міністр закордонних справ пояснити, чому він відмовляється від наших українських друзів?» — запитав один депутат. «Наша зовнішня політика більше не буде нести ідеологічний та ірраціональний характер, а буде ефективною для наших союзників і канадців», — виправдовувався п. Діон.
Та реальним прикладом прихильності Канади до України є рішення про остаточне підписання та передачу національним парламентам на ратифікацію Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між країнами. Про це повідомив Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. Він наголосив, що в ході зустрічі обговорювався порядок денний двосторонніх відносин між Україною та Канадою.
Глава уряду нагадав, що в липні 2015 року під час його візиту в Канаду країни завершили перемовини щодо створення ЗВТ між Україною та Канадою, і був парафований відповідний документ. «Цього року ми прийняли спільне рішення, що така угода повинна бути остаточно закрита та передана національним парламентам на ратифікацію», — наголосив він.
Арсеній Яценюк зауважив, що ця угода — «відкриття наших спільних ринків і ще один крок у допомозі Україні в тому, щоб подолати не тільки військову, а й економічну аґресію, яку здійснює РФ». Очільник українського уряду повідомив, що на червень ц. р. заплановано спільний українсько-канадський бізнес-форум із метою залучення додаткових інвестицій в українську економіку та підвищення обсягів двосторонньої торгівлі між Україною та Канадою.
Уже навесні для вивчення можливостей співпраці з Україною, до Одеси прибуде делегація канадських бізнесменів. Про це за результатами свого дводенного візиту до Оттави розповіла Юлія Марушевська, керівник одеської митниці. «Були зустрічі з представниками асоціації підприємців, котрі працюють на Східну Європу, а також із сільськогосподарським об’єднанням. Ми домовилися, що наприкінці травня вони привезуть канадських бізнесменів, котрі вивчатимуть можливості співпраці з Україною. Також вони проведуть серію семінарів для українців щодо ЗВТ між Україною та Канадою», — сказала чиновниця.
Вона додала, що провела перемовини також із депутатами федерального парламенту. «Були зустрічі у парламенті з проукраїнськими депутатами, зокрема спікером палати громад. З ними ми домовилися про продовження діалогу в Україні та розширення співпраці між нашими державами», — наголосила п. Марушевська. Після Оттави вона вирушила до Вашинґтона, де її чекає «купа роботи із донорськими організаціям, які підтримують те, що ми робимо в Одесі».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...