Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Dec. 10, 2018

КУК виступив перед парламентським комітетом

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

КУК виступив перед парламентським комітетом

Конґрес українців Канади (КУК) виступив перед Діючим комітетом закордонних справ і міжнародного розвитку палати громад Канади. Під час зустрічі старші офіційні представники відділу закордонних справ — Жилліан Стирк, помічник депутата міністра Європи, і Лі Сарті, директор — коротко поінформували членів парламенту про ситуацію в Україні та порадилися щодо того, які кроки робити в майбутньому. Учасниками зустрічі також були такі особи: Тарас Залуський, екзекутивний директор КУК, разом із Лесею Шимко, представником однієї з членських організацій КУК — екзекутивним директором організації Канадських приятелів України, і д-ром Тарасом Кузьом, науковим працівником Центру з питань транс­атлантичних відносин Школи перспективних міжнародних досліджень Університету Джона Гопкінса (Вашинґтон, США).

КУК іще раз повторив свій заклик стосовно різнобічного підходу в перемовинах з Україною, включно з дипломатичним посередництвом, установленням фокусу над діяльністю СІДА, ґарантуванням безпеки людських прав, що має бути включено у будь-який канадсько-український Договір про вільну торгівлю та спостереження за виборами.

«Перемовини про канадсько-український Договір про вільну торгівлю повинні відбуватися за умови, що уряд України дасть слово поважати демократію та людські права, — заявив Тарас Залуський на слуханні комітету. — Беручи до уваги політичний контекст в Україні, ми суттєво заохочуємо Канаду заручитися тим, щоби запропонований канадсько-український Договір про вільну торгівлю містив специфічні умови, які ґарантуватимуть права людини, право закону та суворе дотримання основних демократичних принципів».

У підсумку КУК також указав на реґрес в Україні у сфері оборони людських прав і в застосуванні правосуддя: «Керівників опозиції арештовують, садять у тюрми й судять. Політично мотивована, вибіркова справедливість безладно застосовується проти опонентів уряду Януковича».

«Зростає стурбованість і серйозне занепокоєння щодо прийдешніх виборів до парламенту. Як вони можуть бути визнані вільними та справедливими, якщо керівники двох опозиційних партій, включно з лідером офіційної опозиції, не мають змоги брати в них участь?» — запитав пан Залуський.

У підсумку КУК порекомендував робити сильніший наголос на довготермінові спостереження та розголошення будь-яких антидемократичних махінацій. Для українських громадян критично важливо знати, що світ уважно спостерігатиме за проведенням майбутніх виборів. Нинішня інтервенція до Діючого комітету слідує стопами термінових дебатів, які відбулися в парламенті ввечері 25 жовтня.

Наступного тижня КУК улаштовуватиме «Український день на пагорбі», щоби продовжити свою кампанію з інформування членів уряду про важливі для 1 млн 200 тис. українців проблеми. Воно буде прив’язане до прийому, який відбудеться 1 листопада в Конференційному центрі уряду під час проведення «Українського дня на пагорбі», що висвітлюватиме заходи святкування з нагоди 120-річчя оселення українців у Канаді й де буде представлено українські страви, художнє та виконавське мистецтво, інформаційні дисплеї про українсько-канадську культуру й історію та висловлювання дуже особливих політичних гостей.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...