Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

КУК обурився оцінкою лікарів

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

КУК обурився оцінкою лікарів

Конґрес українців Канади (КУК) обурений інформацією Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України щодо низького кваліфікаційного рівня канадських лікарів, які брали участь в обстеженні Юлії Тимошенко. «Перше, що вражає, це висока заполітизованість діяльності міністерства, заяви якого є, швидше, політичними, що суперечать як етичним, фаховим, так і правовим міжнародним нормам, і мають дуже незначний стосунок до медицини та до захисту здоров’я пацієнтів», — ідеться в заяві, поширеній КУК.

КУК наголошує, що пропаґандистські заяви щодо низької кваліфікації лікарів суперечать дійсності. «Візьмімо для прикладу «акушера-гінеколога», як згадується у звіті міністерства. Це — Христина Держко. Вона — професор Торонтського університету (найкращі університети та медичні навчальні заклади України, на жаль, і цілком далекі від його рівня)», — сказано в документі.

КУК зазначає, що д-р Держко є автором понад 70 наукових праць у галузі гінекології, акушерства й ендокринології, чимало років є постійним урядовим консультантом при МОЗ Канади, членом багатьох міжнародних медичних і освітніх організацій, відома як висококваліфікований викладач і практикуючий лікар. Христина Держко має безліч нагород, серед яких — премія Колін Волф за досягнення в галузі ракової медицини в гінекології. 2004 року її було визнано найкращим викладачем медицини в міжнародній IMG Program. А ще 1994-го проф. Держко була запрошена до Києва для навчання українських фахівців.

«Аналогічна ситуація — і з іншими членами лікарської комісії, кожен із яких є висококваліфікованим спеціалістом у багатьох галузях медицини, що було розглянуто та затверджено МОЗ у Канаді», — наголошує прес-служба КУК.

В організації також здивовані заявами представників влади України щодо вільного володіння канадськими лікарями українською мовою. «Потрібно згадати, що в Канаді мешкає понад мільйон українців, українська ідентичність і мова користуються повагою, і деякі депутати канадського парламенту, прем’єри провінцій, члени різного рівня урядів, а також багато професіоналів і членів загальної українсько-канадської громади добре зберегли та знають українську мову, мабуть, краще, ніж деякі представники української влади», — заявили в КУК.

Там також нагадують, що канадські лікарі погодилися на обстеження п. Тимошенко на її безпосереднє прохання. «Спроби політизації цього процесу створюють зайві бар’єри в проведенні цієї гуманітарної місії, яка була запланована ще на листопад 2011 року. Одночасно хочемо подякувати всім, хто допоміг у роботі медичної комісії, і сподіваємося на проведення успішного лікування на основі висновків комісії та продовження її роботи в разі необхідності», — говориться в заяві КУК.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply