Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 24, 2020

Країни світу з найкращою репутацією

Автор:

|

Липень 04, 2013

|

Рубрика:

Країни світу з найкращою репутацією

Канаду визнано країною з найкращою репутацією в рейтинґу Інституту репутації-2013, який підсумував дослідження громадської думки за низкою параметрів. Україна зберегла 42-ту з 50 позицій у переліку. Як повідомили експерти, до топ-5 також потрапили Швеція, Швейцарія, Австралія та Норвегія. Росія, своєю чергою, опустилася на одну сходинку – із 45-ї на 46-ту.

Аналітики виявили низку особливих тенденцій минулого року щодо репутації країн. По-перше, добра репутація дає країні змогу знизити вартість зовнішніх позик, захищаючи від високих ставок і спадів економіки. Крім того, відомо, що дружелюбні та привітні громадяни збільшують рівень інвестицій в країну.
Що ж до потенційних нових економічних лідерів — країн БРІКС, — то лише Бразилія зуміла поліпшити власні показники. Експерти пояснюють це підготовкою до проведення чемпіонату світу з футболу 2014-го й Олімпійських ігор 2016 року. На диво, найбільше постраждала репутація Китаю й Індії (-5 % і -2,5 % відповідно), тоді як Південна Африка погіршила свої показник дещо менше (-1,7 %).
Крім того, учені виділили «ефект Обами» — поліпшення репутації США при адміністрації Барака Обами. Аналітики зазначають, що такі результати, загалом, спровоковано чинниками «пропозиції доброзичливого середовища для занять бізнесом» і «ефективний уряд».
Нагадаємо, що в іншому рейтинґу «найаморальнішою» країною аналітики назвали Чехію. За нею розташувалися Словенія, Австралія, Вірменія, Болгарія, Іспанія, Боснія, Росія, Білорусь і Греція. Найбільш «непорочною» виявилася Замбія, яка посіла в списку 57-ме місце. Рейтинґ базується на комплексній системі аналізу й управління репутацією RepTrak System. В його основі — міжнародне опитування громадської думки, у якому бере участь більш ніж 36 тис. осіб, котрі представляють держави «Великої вісімки».
Зазначимо, що репутація країн світу досліджується за чотирма основними категоріями: захоплення; довіра; прихильність; повага. Ці чотири елементи поділяються, своєю чергою, на 16 категорій, які містять такі критерії, як якість життя, зовнішня політика, діловий клімат, товари та послуги, інфраструктура, краса природи й туристична привабливість. Оцінки цих показників, набрані за підсумками опитувань, використовуються при розрахунку рейтинґу для визначення країни з найкращою репутацією.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply