Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

Країна кленового листка допоможе Україні

Автор:

|

Лютий 27, 2014

|

Рубрика:

Країна кленового листка допоможе Україні

Уряд Канади прийняв рішення частково евакуювати своє посольство в Києві. Про це повідомив представник канадського міністерства закордонних справ (МЗС). За його словами, усіх працівників дипломатичної місії, присутності котрих не вимагають надзвичайні обставини, а також членів їхніх сімей попросили на якийсь час виїхати з Києва. Решта дипломатів наразі залишилася.

Нагадаємо, Канада тимчасово закрила своє посольство в Києві 18 лютого ц. р. Це було зроблено як запобіжний захід, оскільки в диппредставництво ввірвалася група молодиків, озброєних палицями, котрі трощили майно та намагалися травмувати персонал установи. Ще минулого тижня канадський уряд попередив співгромадян, які перебувають в Україні, що слід проявляти підвищену пильність через акції протестів і ескалацію насильства. МЗС Канади також рекомендував їм утриматися від поїздок до Києва у зв’язку з погіршенням там ситуації.
Усі сторони в Україні «повинні дотримуватися умови досягнутої угоди» з урегулювання кризової ситуації в країні. Про це заявив Джон Бирд, міністр закордонних справі Канади, коментуючи останні події в Києві. «Ми повністю підтримуємо досягнуту угоду, покликану зупинити насильство, внести зміни до Конституції країни, амністувати всіх учасників протестів і просуватися до створення коаліційного уряду та проведення дочасних виборів, — зазначив він. — Ми також підтримуємо звільнення з в’язниці колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко».
За словами п. Бирда, Канада закликає «всі сторони з повагою ставитися до змін і разом працювати з метою відновлення свободи, демократії, дотримання прав людини й торжества закону». «Разом із нашими союзниками ми будемо й далі уважно стежити за розвитком ситуації, аби справи відповідали словами», — указав міністр. — Запроваджені Канадою санкції (проти деяких українських посадових осіб) наразі залишатимуться чинними. Як запевнив Джон Бирд, Оттава «допоможе українському народу в розбудові країни, щоб у неї було мирне європейське майбутнє».
Також уряд Канади вважає законним призначення спікера парламенту України Олександра Турчинова виконувачем обов’язки глави держави. Про це теж заявив п. Бирд. «Український парламент діяв легітимно, наділивши спікера Турчинова повноваженнями виконувача обов’язків президента України. Канада вітає це тимчасове призначення під час важливого перехідного періоду в Україні», — зазначив міністр.
За словами Джона Бирда, «наступним важливим кроком стане голосування в парламенті щодо створення нового уряду на чолі з новим прем’єр-міністром». «Канада підтримує український народ, конституційний процес і законних лідерів українського народу в той час, як вони роблять зусилля з відновлення свободи, демократії, дотримання прав людини й торжества закону. Разом із нашими союзниками ми й далі пильно стежитимемо за розвитком ситуації в Україні», — пояснив голова МЗС Канади.

Євген Клен

До слова
Уряд Канади виділить кошти на надання медичної допомоги активістам, котрі постраждали під час акцій протесту в Києві. Про це заявив міністр закордонних справ Джон Бирд. За його словами, гроші буде надано українській неурядовій організації «Міжнародний фонд Ренесанс» для закупівлі медичних препаратів і обладнання. «Ці кошти призначено для надання медичної допомоги активістам, котрі постраждали, виступаючи на підтримку демократії», — зазначив п. Бирд. Також він наголосив на тому, що Канада підтримує український народ у його боротьбі за вільну та демократичну Україну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply