Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Корупції серед державних службовців немає

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Корупції серед державних службовців немає

Таке явище, як корупція, абсолютно не властиве для середовища державних службовців Канади. Про це заявила Сильвія Поллок, екс-генеральний директор міністерства закордонних справ і торгівлі Канади, головний технічний радник щойно завершеного канадського проекту «Реформа управління персоналом на державній службі в Україні». «Відповідь на запитання, чи є корупція серед канадських держслужбовців, може бути лише одна — ні», — наголосила п. Поллок.

За її словами, цьому сприяє досконале законодавство, яке ще на початковій стадії зводить корупцію нанівець: «Система контролю побудована таким чином, що наше законодавство дозволяє навіть на підступах, тоді, коли є хоча би незначний натяк на неправильну поведінку, виявити в діях чиновника ознаки корупції».

Експерт пояснила, що в Канаді державні службовці максимально оприлюднюють не лише свої доходи, а й видатки. «Повністю надається й інформація про все майно. Хоча обов’язкової вимоги щодо декларування майна в нас немає», — зауважила вона, додавши, що це є цілком добровільною та прийнятною для кожного справою.

Сильвія Поллок також повідомила, що особливу роль у чистоті лав держслужбовців відіграє спеціальний кодекс, який реґулює питання конфлікту інтересів: «Щойно держслужбовець відчув, що може опинитися в ситуації, яка призводить до конфлікту інтересів, він зобов’язаний про це заявити».

На запитання щодо передбачених канадським законодавством видів покарання за корупційні діяння п. Поллок відповіла: «Покарання залежить від серйозності вчинку. Зазвичай має проводитися ретельна перевірка. Якщо буде виявлено кримінальний елемент, почнуться й відповідні акції». Щоправда, при цьому експерт уточнила, що за час багаторічної праці в різних галузях державної служби не пригадує жодного з таких випадків.

За словами фахівця, своєрідним запобіжником корупції є й солідний пакет різних видів соціального захисту, який надає преференції держслужбовцям Канади. «Такий пакет уключає в себе особливе ставлення під час надання медичної допомоги, гідне пенсійне забезпечення, щорічне збільшення зарплат та надбавок до пенсії. До речі, на пенсію як жінки, так і чоловіки, що працюють на держслужбі, мають право виходити в 55-річному віці. Окрім того, вони можуть продовжувати свою трудову діяльність ще довгий час, якщо, звичайно, цього забажають», — резюмувала Сильвія Поллок.

 Наталія Андрусенко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply