Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Контакти з РФ відновлять не за рахунок України

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Контакти з РФ відновлять не за рахунок України
Джастін Трюдо

Джастін Трюдо

Джастін Трюдо, прем’єр-міністр Канади, заявив, що частину контактів із Російською Федерацією (РФ) буде відновлено. «У Канади — велика підтримка України. Наша позиція — чітка та непохитна: ми виступаємо проти нелегальної та незаконної територіальної експансії, яку здійснює Росія в Україні. І ми підтримуємо наших українських друзів. Так, ми заявили, що почнемо контактувати з РФ із низки питань, починаючи з Арктики й інших питань. Але за кожної нагоди будемо чітко заявляти, що ми рішучі в нашій підтримці України, і будемо залишатися на цій позиції», — зазначив він.
Водночас Стефан Діон, міністр закордонних справ Канади, закликав зберегти та посилити санкції щодо РФ. Він зазначив, що санкції проти Росії — ефективні завдяки тому, що їх підтримала велика кількість країн. «Канада продовжуватиме вимагати, щоб ці колективні санкції зберегти і навіть посилити», — зазначив він.
І Канада допомагає — не тільки словом, а й ділом. Уряд інвестує 28 млн CAD у розвиток молочного бізнесу в Україні. Проект діятиме в чотирьох реґіонах і триватиме п’ять років. Інвестиції в розвиток кооперативного руху отримають Івано-Франківська, Львівська, Дніпропетровська та Херсонська області. Туди закуплять лабораторне обладнання, створять молокозбиральні пункти, облаштують спеціальні станції доїння безпосередньо на пасовищах.
Роман Ващук, Посол Канади в Україні, розповів, що в його країні кооперативний рух уже давно має мільярдні обороти. Тож крім фінансової допомоги, іноземні партнери ділитимуться з українськими колегами і своїм досвідом. «У нас є сильні та сучасні кооперативи. У нас високорозвинене продуктивне молочарство, у нас є спеціально створена агенція для кооперативного розвитку за кордоном. І наш проект упродовж усіх цих років є надовго і всерйоз», — запевнив дипломат.
Ініціатива вже отримала схвалення в українському уряді. «Ми чекаємо підписання угоди про зону вільної торгівлі з Канадою, але якщо ви подивитеся на розвиток і молочних кооперативів та інших проектів, які якраз відбуваються за підтримки Канади, то він є дуже великим в Україні», — заявила Владислава Рутицька, заступник міністра аграрної політики.
Крім цього, Канада обговорює можливості поставок зрідженого газу в Україну в рамках програми енергонезалежності. Про це повідомив Джеймс Карр, міністр енергетики Канади. «Ми відправляли вже до України нашу експертну групу стосовно програми енергонезалежності та продовжимо працювати в цьому напрямку», — сказав він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply