Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Комікс про «секстремісток»

Автор:

|

Жовтень 31, 2013

|

Рубрика:

Комікс про «секстремісток»

Представниці жіночого руху Femen стали персонажами коміксів канадської художниці Діни Мохаммед, де вони постають як негативні герої — «секстремістки», яких перемагає супергероїня — арабська жінка-ніндзя на ім’я Каїра. 

Каїра бореться з усіма ісламофобами та жінконенависниками, зі «західними колонізаторами, які поширюють дурні стереотипи про мусульманок як про пригноблених і безпомічних». Незважаючи на об’єднуючу боротьбу Femen за права жінок Каїра не сприймає їхніх методів і ідеології. Тому її гострий меч наздоганяє напівголих активісток руху, що опоганюють святині ісламу.
Діна Мохамед — випускниця Університету Оттави й художнього коледжу «Шерідан». Останніми місяцями її ім’я набуло широкої міжнародної популярності завдяки серії коміксів. У неї експресивна та лаконічна художня техніка, для коміксів вона вибирає актуальну тематику та супроводжує свої роботи текстами не тільки арабською, а й англійською мовами.
У керівництві Femen заявили, що «пишаються увагою ісламістів до боротьби руху проти бузувірських ісламістських традицій». Водночас, пояуа коміксу прес-служба руху назвала «тривожним дзвіночком для всього світу».
«Це — не просто смішні малюнки, це — керівництво до дії», — заявила Ганна Гуцул, лідер руху.
«Паранджа не може бути вибором жінки, доки мільйони представниць слабкої статі перебувають під загрозою смерті за її зняття. Жінка — не «мішок ганьби». Іслам — не джерело етики, а джерело утисків і насильства», — йдеться у зверненні Femen.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply