Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Кленовий рай у North Bay

Автор:

|

Липень 19, 2016

|

Рубрика:

Кленовий рай у North Bay
Власники ферми Golden Treasure Maple Syrup Products Ліз і Бургарт Кох

Власники ферми Golden Treasure Maple Syrup Products Ліз і Бургарт Кох

У минулій статті ми коротко описали, чого можна очікувати від North Bay, де зупинитися і що подивитися насамперед. У цьому затишному містечку різні атракціони, зазвичай, пов’язані з літнім відпочинком. Але зима в околицях North Bay також має свої «смаколики».
Перш за все це — ringette. North Bay насправді є батьківщиною цієї гри, схожої на звичайний гокей на льоду, та в яку грають переважно жінки та дівчата, зважаючи на малу травматичність такого спорту. Гру вигадав 1963 року Сем Джекс, котрий був на той час директором парків і відпочинку цього міста. Укладені 50 років тому правила досі служать основою для гри в її теперішньому вигляді.
Щодо любителів традиційних видів спорту, то вони мають чудову можливість отримати задоволення від лиж на Laurentian Ski Hill. Це місце готове запропонувати різні елементи складності: динамічні схили для досвідчених лижників і м’які, пологі пагорби для початківців, а також чудовий парк для любителів лижних прогулянок по рівній місцевості. І все це — просто в межах міста. Уроки лижної майстерності та прокат устаткування також можливі.
Ну і, нарешті, традиційна зимова риболовля та безліч трас для сноумобілів. Причому, кажучи про риболовлю, необхідно зауважити, що тут є все необхідне для того, аби провести комфортно час. Це і затишні будиночки на озері Ніпіссінґ, які з’являються винятково в зимовий час (оренда стає доступною з 1 січня), і чимало місць, де можна самостійно порибалити, створивши свій власний затишок, доставивши на автомашині все звичне обладнання.
Є в околицях North Bay і ще одне цікаве заняття, свідком якого можна стати під закінчення зими. Це те, що в тутешніх краях називається «смаком весни». Як ви, мабуть, здогадалися, мова піде про кленовий сироп — характерний продукт, без якого неможливо уявити Канаду. Ми побували на фермі Golden Treasure Maple Syrup Products, що на околиці селища Trout Creek. Це маленьке село розташоване лише за 30 км на північний захід від добре відомого парку Алгонкін. Навколо — дивовижна природа, відчуття незайманості, і клени, клени, клени…
Додаткове відчуття затишку, того, що ти тут не чужий, додає привітність господарів і власників ферми. Це відносно молода пара — Бургарт і Ліза Кох. Успадкувавши німецькі корені, фермери облаштували своє господарство по-німецьки ґрунтовно: вони володіють не лише обладнанням для варки сиропу, але й лінією для фасування сиропу у дрібну тару, розмаїтою технікою для роботи з деревами та квадроциклами для пересування лісом. Але перше, що привертає увагу — начищений до блиску, з полірованими сталевими боками, величезний варильний котел. Скрізь відчувається лад. Бургарт показав нам пластикові колектори для збору соку, довжина яких може сягати 2 км. Продемонстрував, як правильно просвердлити дірку у клені, адже це не так просто, як здається — кожен отвір треба зробити так, щоби він затягнувся до наступного сезону.
Взагалі, щоб отримати сироп з кленового соку, доведеться засвоїти цілу науку. Цей процес подібний чимось на збирання соку берези, проте він дещо складніший. Спочатку треба вицідити рідину з клена у певну пору року (кінець лютого — початок квітня). Потім кленовий сік відправляють у спеціальні ємкості для випарювання (з 40 л соку отримують лише 1 л сиропу). Якщо ж продовжити випарювати сироп, запуститься процес кристалізації і сироп перетвориться на льодяники.
Ділянки лісу для збору соку вибираються дуже акуратно, з тим, щоб використовувати клени впродовж усього життєвого циклу. Ті ж дерева, які вмирають від старості, використовуються як екологічно чисті поліна для потреб ферми.
У сезон робота на фермі виглядає дуже напруженою. Незважаючи на допомогу дітей, котрі приїжджають допомагати Бургарту і Ліз, подружжю доводиться наймати і тимчасових працівників, робота котрих оплачуються за досить пристойною ставкою на основі восьмигодинного робочого дня. Хорошим, працьовитим людям тут завжди раді у сезон збору кленового соку, а це означає, що українці, котрі потребують тимчасових заробітків, завжди можуть запропонувати фермі свої послуги.
Однак збір соку не завжди буває тихим і мирним заняттям. Господар показав нам відмітки ведмежих зубів і пазурів на пластикових трубках для збору соку. «Моїм працівникам хвилюватися нема чого, — з посмішкою каже він, зауваживши наші тривожні погляди. — На далекі ділянки лісу я нікого не посилаю, а дістаюся туди сам».
Наприкінці нашої екскурсії Ліз запропонувала нам продегустувати різні види кленового сиропу — від грубої, слабо очищеної, по-справжньому натуральної в’язкої суміші, до легкої, прозорої, жовтуватої рідини, яку ми часто купуємо у наших крамницях.
Бургарт поділився з нами своїми планами на експорт кленового сиропу. Приємно, що він розглядає Україну як потенційний цільовий ринок. Після підписання Угоди про Зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, цей намір може виявитися цілком реальним.
Відвідини ферми наближалося до кінця, а нам, розслабленим гостинністю господарів, хотілося побути довше. Всі почувалися дуже комфортно. У той час, як дорослі учасники екскурсії слухали Бургарта, котрий ділився секретами вироблення кленового сиропу, Ліз розважала найменших членів нашої делегації показом чудової книжки-розмальовки, яка також розповідає про те, звідки береться кленовий сироп, але робить це доступною для дітей мовою малюнків. Усім було цікаво, весело і зовсім не хотілося розходитися. На завершення Ліз поділилася з нами секретом одного напою. Виявляється, кленовий сироп годиться не лише для млинців та оладків, але є складником популярного у канадців коктейлю: горілка + сироп. Що ж, спасибі за цю підказку, думаємо, що українська горілка тільки виграє від такого справді канадського сусідства.
Залишаючи Trout Creek, ми відчували, що колись знову повернемося на це місце, щоб знову відчути п’янке чисте повітря й опинитися серед дивного лісового спокою. Ну і, звісно ж, побачити привітні обличчя господарів кленової ферми, котрі прямо причетні до того, що робить Канаду Канадою.

Інна Кручек

Читай також: Онтарійські ворота на Північ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...