Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

Канадці покращують життя в українських містах

Автор:

|

Березень 30, 2017

|

Рубрика:

Канадці покращують життя в українських містах


Нещодавно у Львові відбувся V «Форум місцевого самоврядування». Серед учасників форуму було й чимало іноземних представників, котрі впроваджують свої проекти в Україні, зокрема, у Львові. Серед них була й Кейді Ворд, координатора проекту Promise, який втілюють у Львові канадські муніципалітети.
Зазначимо, що проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) спрямований на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації й інтегрованого планування розвитку на місцевому, реґіональному та національному рівнях. А впроваджує зазначений проект з квітня 2015-го до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.
«Місцеве самоврядування — це дуже важлива складова, адже громадяни хочуть якісного обслуговування, хочуть розуміння й якісного життя. Ми в Канаді здійснюємо багато різних заходів і проектів, які можна запровадити і в Україні з метою поширення ідеї децентралізації. Пишаюся, що я працюю в Україні, де є великі міста, великі громади, які є важливою складовою розвитку децентралізації в Україні», — наголосила п. Ворд.
Загалом же тема ґендерної рівності є одним з наскрізних напрямків ПРОМІС, що зумовлює інтеграцію ґендерних підходів у всі стратегічні напрямки діяльності проекту. Про це йшла мова підчас робочої зустрічі Комітету з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Асоціації міст України. Як зазначила Олена Тихомирова, консультант із питань ґендерної рівності проекту ПРОМІС, питання комфортності міст — надзвичайно важливе, адже часто жінки не зауважують тих незручностей, які є в їхніх містах, оскільки вони стали вже звичною частиною міського соціального ландшафту. Натомість її колега Бет Воронюк, канадський консультант проекту ПРОМІС, описала базові характеристики та визначення комфортних міст, а також розповіла про кращі міжнародні практики створення безпечних міст для жінок.
На запрошення організаторів проекту участь у засіданні Комітету взяли й депутати з канадських муніципалітетів Ренді Гулден та Алан Шефман. Ренді Гулден, котра проживає у місті Йорктон, поділилася успішним досвідом свого міста в створенні комфортного та безпечного середовища для жінок. За словами гості, її особиста мета — визначити та виховати майбутніх жінок-лідерів у громаді Йорктона та навколишньому реґіоні. Кожні два місяці п. Гулден збирає разом жінок для неформального обговорення їхньої ролі в розвитку громади міста. До таких зустрічей залучаються жінки з секторів культури та мистецтва, освіти, фінансового та бізнес-сектору, охорони здоров’я, місцевих громадських організацій. Своєю чергою, п. Шефман у своєму виступі зосередився на питанні створенні інклюзивних громад, де всі члени громади, незалежно від статі, національності, віросповідання тощо, мають рівні права та рівний доступ до усіх муніципальних послуг.
Після завершення обговорення учасники й учасниці відвідали вже реалізовані канадські ініціативи з підвищення комфортності Львова для жінок: коворкінг-простір для молодих мам «Пташеня», а також ознайомилися з презентацією програми «Включайся» для соціалізації вагітних жінок.

Ігор Галущак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...