Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 18, 2018

Канадсько-український бізнес-форум

Автор:

|

Червень 23, 2016

|

Рубрика:

Канадсько-український бізнес-форум
Христя Фріланд

Христя Фріланд

Урядові делегації Канади й України 20 червня ц. р. взяли участь у канадсько-українському бізнес-форумі, який було заплановано провести напередодні підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою. В рамках форуму пройшла низка двосторонніх зустрічей — міністрів Степана Кубіва та Христі Фріланд, представників українського уряду та потенційних інвесторів тощо. Українські бізнесмени також мали змогу обговорити шляхи двосторонньої співпраці зі своїми канадськими колегами.
Традиційно бізнес-форум складається з кількох панельних дискусій, на яких українські міністри представляють бізнесу останні досягнення в реформі галузей. На канадсько-українському бізнес-форумі на учасників чекали панелі, присвячені реформам у сільському господарстві, енергетиці, інфраструктурі й ІТ. У результаті Україна та Канада підписали меморандум про підтримку українського експорту, торгівлі й інвестицій.
Також низку канадських інвесторів зацікавила можливість будівництва сонячних електростанцій і біопаливних заводів на території зони відчуження в Чорнобилі. Про це заявив Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів. «Від канадських бізнесменів прозвучало кілька реальних пропозицій, що стосуються можливого будівництва. Насамперед будемо розглядати варіант розвитку альтернативної енергетики у зоні спеціального промислового використання, адже уряд ухвалив рішення на решті території створити заповідник, який виконуватиме буферну функцію перед зоною спеціального промислового використання», — повідомив він.
Міністр додав, що на території Чорнобильської зони вже є електромережеве господарство, в т. ч. трансформаторні підстанції, високовольтні лінії електропередач, які є необхідними компонентами для реалізації проектів із відновлювальної енергетики. Крім цього, при Державній агенції з управління зоною відчуження створене «Єдине вікна для інвестора», що має прибрати адміністративні бар’єри для представників бізнесу.
За словами п. Семерака, найбільше представників канадських бізнес-кіл зацікавила сонячна енергетика, позаяк у зоні відчуження є недозавантажені мережі та нижча вартість оренди землі, яка у цьому виді промисловості складає значну частку собівартості. Водночас він зауважив, що для реалізації таких проектів потрібне законодавче врегулювання земельних відносин у зоні відчуження і висловив сподівання, що відповідний законопроект, який уже пройшов перше читання а парламенті, буде повністю ухвалений до кінця роботи цієї сесії Верховної Ради.
Канадсько-український бізнес-форум є продовженням традиції двосторонніх форумів, який був започаткований торік під час першого американськo-українського бізнес-форуму у Вашинґтоні (липень 2015). Також відбулися німецько-український бізнес-форум у Берліні (жовтень 2015) та бізнес-форум «Нідерланди-Україна» в місті Нутдорп (березень 2016).

Євген Клен

До теми
Шестеро сучасних українських дизайнерів продемонстрували свої колекції одягу у Торонто. Модний показ був організований у рамках заходів Міністерства економічного розвитку України з просування українського експорту до Канади. «Сподіваюся, скоро ми всі побачимо жінок по всьому світу у гарному українському вбранні, адже у нього є душа», — сказала у вступному слові Наталія Микольська, заступник міністра. Вона наголосила, що цей захід мав благодійний характер, адже усі виручені кошти передали на допомогу українським дітям-сиротам. Подивитися на витвори українських дизайнерів прийшли міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд, посол Канади в Україні Роман Ващук, президент Конґресу українців Канади Павло Ґрод, а також глава парламентського комітету з питань імміґрації та громадянства Борис Вжесневський разом із родиною.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...