Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 21, 2019

Канада запровадила пластикові банкноти

Автор:

|

Листопад 08, 2012

|

Рубрика:

Канада запровадила пластикові банкноти

У Канаді випустили в обіг нові 20-доларові банкноти з полімерного матеріалу. Захист купюр від підробки забезпечується смужками з вдрукованим голографічним зображенням, прозорими «вікнами» у формі кленового листка, а також спеціальним мікродруком.

Як зазначив Марк Керні, голова керівної ради Банку Канади, ці банкноти є «результатом тісної взаємодії фізиків, хіміків, інженерів і інших експертів у галузі виготовлення грошових знаків». На лицьовому боці купюри, виконаної в жовто-зелених тонах, уміщено портрет королеви Великої Британії Єлизавети II, на звороті — зображення Меморіалу на честь канадців, полеглих на полях битв у Європі під час Першої світової війни.
Виробництво полімерних банкнот коштує державі майже вдвічі дорожче, порівняно з паперовими, — 19 і 10 центів, відповідно. Але служитимуть вони приблизно в чотири рази довше, що, за оцінками уряду, дасть змогу скоротити поліграфічні витрати на 200 млн CAD. Полімерні купюри вже перебувають в обігу, зокрема, в Австралії, Новій Зеландії, Румунії й Мексиці, і, як зазначають експерти, це нововведення призвело до різкого зменшення кількості фальшивих грошових знаків. У Канаді полімерні 100-доларові банкноти вже перебувають у використанні з листопада 2011 року, 50-доларові — із березня 2012-го. До кінця 2013 року до них додадуться купюри номіналом 10 і 5 CAD.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...