Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Канада розширює санкції

Автор:

|

Травень 08, 2014

|

Рубрика:

Канада розширює санкції

Стівен Гарпер

Стівен Гарпер 4 травня поширив заяву про те, що Канада запроваджує додаткові санкції щодо 16 російських суб’єктів. У повідомленні, однак, не уточнюється, є ці «суб’єкти» фізичними чи юридичними особами.

Прем’єр-міністр наголосив, що причиною введення нових санкцій є «серйозна стурбованість світової спільноти» політикою Росії щодо України. «Мета санкцій — продовження нагнітання економічного тиску на Російську Федерацію» (РФ) у світлі її «відповідальності за українську кризу», — зазначив п. Гарпер.
Очільник уряду запевнив, що Канада продовжуватиме співпрацю із союзниками задля «забезпечення вільного, демократичного світу», а також підкреслив, що «будуть і подальші дії, якщо суверенітет і територіальна цілісність України, як і раніше, будуть під загрозою».
Як писав «Міст», Канада вже застосувала економічні та візові санкції стосовно дев’яти росіян і двох російських банків. До списку потрапили перший заступник голови адміністрації президента РФ В’ячеслав Володін, віце-прем’єр уряду РФ Дмитро Козак, директор Федеральної служби охорони РФ Євген Муров, представник президента РФ у Криму Олег Белавенцев, депутати Держдуми РФ Олексій Пушков, Олександр Бабаков і Володимир Жириновський, бізнесмени Аркадій і Борис Ротенберги.
Натомість, Україні уряд Канади надасть допомогу, зокрема фінансову, через Міжнародний валютний фонд (МВФ). Про це прем’єр-міністр країни заявив 5 травня під час зустрічі з американськими генералом Філіпом Брідлавом, головнокомандувачем Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі. Обсяг допомоги не уточнюється. Стівен Гарпер також повідомив, що Канада скерує своїх спостерігачів на президентські вибори в Україні, призначені на 25 травня. «Ми глибоко стурбовані триваючим зростанням насильства в Україні», — додав очільник уряду.
Водночас Канада відрядила до Румунії шість винищувачів CF-18 у межах посилення місії повітряної поліції НАТО, з огляду на аґресію Росії в Криму та на сході України. Такий крок було зроблено «у зв’язку зі заходами щодо забезпечення безпеки й стабільності в Східній і Центральній Європі».
Ще 29 квітня шість винищувачів Канади залишило військово-повітряну базу в провінції Квебек. Загалом участь у місії візьме до 250 канадських військовослужбовців. Канада також вирішила скерувати до Польщі шість винищувачів CF-18 і наземний персонал у рамках операції НАТО. Раніше на прохання Варшави в Польщу прибули 12 американських винищувачів F-16 і 300 осіб обслуговуючого персоналу, котрі перебуватимуть там до кінця року.
Крім того Канада вирішила спрямувати до Європи сторожовий корабель HMCS Regina. В Оттаві пояснили, що екіпаж військового судна діятиме в рамках операцій НАТО. Питання про те, коли та в який саме район попрямує MMCS Regina, поки що не вирішене. Передбачається, що корабель патрулюватиме в Середземному морі.
«Канада працює з НАТО та нашими союзниками, щоби визначити, яким чином буде використано HMCS Regina. Доти, доки процедуру узгодження не буде завершено, ми не зможемо точно сказати, куди попрямує корабель і коли він залишить Аравійське море, щоби приєднатися до натовського флоту», — зазначили в міністерстві оборони Канади.
Сі-бі-сі зауважує, що це рішення призведе до того, що Військово-морські сили Канади припинять участь у міжнародній операції з боротьби проти піратів у районі Аравійського моря: HMCS Regina був єдиним задіяним там канадським кораблем.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply