Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 25, 2020

Канада — проти утисків свободи слова

Автор:

|

Травень 05, 2016

|

Рубрика:

Канада — проти утисків свободи слова
Стефан Діон

Стефан Діон

Канада підтримує представників медіа та засуджує будь-які утиски свободи слова чи думок, де б вони не відбувалися. «Ми рішуче підтримуємо журналістів, правозахисників, блогерів та усіх, хто використовує медіаплатформи для пропагування різноманітності та залученості, вимагає прозорості та відповідальності від своїх урядів і забезпечує дотримання прав індивіда», — заявив Стефан Діон, міністр закордонних справ Канади.
Він наголосив, що жодна особа не повинна боятися вільно говорити, зазнавати переслідувань, насилля чи загибелі за озвучення думки. «Журналісти та вільна преса роблять країни сильними. Крім інформування громадян, незалежна преса допомагає забезпечувати відповідальність урядів перед громадянами. Ті, чиєю роботою є пошук і поширення інформації, відіграють безцінну роль у пропагуванні та захисті прав людини, а також збереженні відкритого суспільства», — зазначив він.
За словами міністра, утискання прав медіа на свободу слова є утиском усього суспільства. «Канада визнає важливу роль, яку медіа відіграють у підтриманні активного громадського діалогу. Ми також відзначаємо журналістів, блогерів та активістів, котрі зазнають цензурування, ув’язнення й особистих нападів як наслідок виконання власних службових обов’язків. Крім цього, ми пам’ятаємо тих, хто загинув під час застосування свого права вільно писати та говорити», — підсумував він.
Також Канада занепокоєна з приводу ухвалення владою Китайської Народної республіки (КНР) законодавства, що обмежує роботу іноземних недержавних організацій (НДО). «Розвинене громадянське суспільство становить основу для процвітання, стабільності та прогресу. Схоже, що новий закон обмежує простір для громадянського суспільства у КНР. Він також може створити перешкоди для міжкультурних контактів між Китаєм та Канадою, від яких отримують переваги обидві країни», — сказав п. Діон.
Він закликав Пекін створити сприятливий клімат для безпечної роботи недержавних організацій у країні. «Ми звертаємося до китайської влади зі закликом створити безпечну та справедливу атмосферу, що дозволить НДО ефективно працювати в Китаї», — наголосив міністр.
Нагадаємо, що згідно з новим законом, на Міністерство громадської безпеки КНР поклали відповідальність за реєстрацію іноземних НДО, яких у Піднебесній налічється більше 10 тис. Закон також вимагає від неприбуткових організацій щорічно публікувати звіт, який міститиме зокрема дані щодо усіх фінансових операцій. Крім цього, поліція отримала права на власний розсуд проводити обшуки в офісах НДО та викликати на допити їхніх представників.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply