Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Канада претендує на Північний полюс, Росія створює арктичні війська

Автор:

|

Грудень 11, 2013

|

Рубрика:

Канада претендує на Північний полюс, Росія створює арктичні війська

Джон Берд, міністр закордонних справ Канади, повідомив, що Оттава офіційно заявить у Організації Об’єднаних Націй (ООН) про територіальні претензії на Північний полюс. Тим часом, Сергій Шойгу, міністр оборони Російської Федерації (РФ), поінформував, що 2014 року в Арктиці буде створено групу військ для організації військової безпеки та захисту національних інтересів Росії на цій території.

За словами п. Берда, канадські учені повинні довести, що полюс входить до зони континентального шельфу Країни кленового листка. На початку грудня Канада вже подала в ООН заявку з проханням включити в межі континентального шельфу зону площею 1,2 млн кв. км. Полюс до цієї зони не потрапляє, однак заявка, як стверджує урядовець, містить попередню інформацію, що в подальшому дасть змогу відсунути кордон шельфу далі.
Наразі Північний полюс і прилегла до нього частина Північного Льодовитого океану не належить жодній із країн. РФ, Канада, Норвегія, Данія та США мають у Арктиці виняткові економічні зони, що тягнуться на 200 морських миль від їхніх берегів.
Претендувати на розширення своїх зон зазначені країни можуть протягом десяти років після ратифікації ними Конвенції з морського права. У Канади десятирічний термін закінчився 7 грудня ц. р., і заявка до комісії ООН про розмежування континентального шельфу була подана до цього моменту.
Інтерес до Арктики пов’язаний із тим, що реґіон розглядається як джерело корисних копалин. Геологи припускають, що там може залягати 30 % нерозвіданого світового запасу природного газу й 15 % нерозвіданих покладів нафти. Раніше про свої претензії на розширення меж арктичного шельфу вже заявили Росія та Данія.
10 грудня міністр Шойгу на підсумковій колегії міноборони РФ заявив, що в межах процесу створення російських арктичних військ уже розпочато відновлення летовищ і причальних споруд на Землі Франца-Йосифа та Новосибірських островах. Крім того, відремонтовано та введено в експлуатацію аеродром «Темп». У подальшому планується відновити ще як мінімум сім північних летовищ, розташованих у містах Тіксі, Нарьян-Марі, Аликелі, Амдермі, Анадирі, а також у селищі Рогачевому та на прикордонній заставі «Нагурське».
Своєю чергою, Володимир Путін, президент РФ, виступаючи на тій же колегії, наголосив на важливості захисту національних інтересів країни в Арктиці. У зв’язку із цим він зажадав приділити особливу увагу розгортанню інфраструктури та військових частин на арктичному напрямку.
Раніше п. Путін заявив, що Росія зацікавлена ??в розробці арктичних корисних копалин і має намір активізувати свою діяльність у цьому напрямку. Крім відновлення цивільної та військової інфраструктури до планів влади входить будівництво нових арктичних суден і підтримка криголамного угруповання, що здійснює навігацію Північним морським шляхом. Заклики передати Арктику під міжнародний контроль він назвав дурними й антинародними. Міноборони РФ зараз виконує масштабну програму, що передбачає відновлення в Арктиці постійної військової присутності Росії. Наразі країні належить виняткова економічна зона, що простягається на 370 км від її берегів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply