Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 21, 2020

Канада із союзниками посилює санкції щодо Росії

Автор:

|

Травень 01, 2014

|

Рубрика:

Канада із союзниками посилює санкції щодо Росії

Джон Берд

Канада надасть Україні допомогу на реалізацію спільних канадсько-польських проектів зі зміцнення демократії в українській державі. Про це заявив Джон Берд, міністр закордонних справ, котрий перебував із візитом у Польщі. «Перед обличчям цинічної аґресії Росії Канада й Польща знову стоять плечем до плеча, закликаючи президента Путіна поважати Женевські та Будапештські зобов’язання Російської Федерації (РФ) щодо деескалації кризи», — сказав міністр.

Крім того, п. Берд повідомив, що Канада виділить 9,2 млн CAD на здійснення спільних канадсько-польських проектів зі зміцнення демократії в Україні. Зокрема, 5,1 млн CAD буде надано Європейському фонду підтримки демократії (EED), ініційованому Польщею, для реалізації Європейським Союзом за мандатом місії зміцнення демократичних перетворень у «Східному партнерстві» й країнах європейського сусідства. Канадський внесок, призначений на підтримку демократичних гравців і демократичного розвитку в Україні, буде доповнювати програму регулярної допомоги.
Ще 4,2 млн CAD Канада надасть організації «Фонд солідарності PL» на нарощування потенціалу для демократичного переходу України та сприяння обміну уроками Польщі в галузі місцевого управління, громадянського суспільства й свободи преси», — заявив Джон Берд. За міжнародними стандартами, це насамперед — так звані сили стримування, пояснив міністр.
Варшава й Оттава мають намір координувати спільні зусилля з підтримки України, зазначив Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі. «Нашою відповіддю на необхідність підтримати українську державу є підписання заяви про координацію дій щодо України та Східної Європи», — розповів п. Сікорський, уточнивши, що перші ініціативи з підтримки України реалізуються в рамках Фонду міжнародної солідарності та Європейського фонду з підтримки демократії.
Його канадський колега додав, що Оттава й Варшава активно співпрацюють у справі підтримки українського народу. «Ми зацікавлені в співпраці з Польщею, а також з іншими друзями, з іншими союзниками з метою створення спільного фронту в цій сфері», — підкреслив Джон Берд. Оцінюючи нинішню ситуацію в Україні, міністр висловив думку, що президент Росії хоче продовжувати дестабілізувати ситуацію в країні «шляхом експорту провокаторів, особливо в східних регіонах». Він зауважив, що Кремль зараз намагається реалізовувати «кримський сценарій» на сході України.
Тим часом, Радослав Сікорський назвав позитивним факт, що українська влада почала розбирати барикади в Києві, що є елементом виконання Женевських зобов’язань. «Якби росіяни зробили те саме з людьми, на котрих вони впливають, то це був би шанс на досягнення деескалації конфлікту», — констатував міністр. На його переконання, якщо РФ використовує події в Слов’янську для вторгнення в Україну, то цей привід буде «абсолютно неймовірним».
Водночас, Канада вирішила скерувати 500 спостерігачів на вибори Президента України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Стівена Гарпера, прем’єр-міністра Канади. Зокрема, буде відправлено до 338 спостерігачів — у рамках канадської місії, до 150 канадських спостерігачів — у межах місії зі спостереження за виборами Президента України Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), і 12 канадських парламентаріїв – у складі парламентської делегації в місії ОБСЄ зі спостереження за виборами.
А ще уряд Канади запровадив нові санкції щодо російських банків і окремих громадян РФ. Про це заявив п. Гарпер. Ці санкції торкнуться дев’яти громадян Росії, котрі входять до найближчого оточення Путіна, а також двох російських банків. Зокрема, до списку осіб, котрим заборонено в’їзд на території Канади, увійшли: Олег Белавінцев, представник президента РФ у Криму, В’ячеслав Володін, перший заступник адміністрації Путіна, Дмитро Козак, заступник голови уряду РФ, депутати Держдуми Володимир Жириновський, Олексій Пушков, Олександр Бабаков і інші високопоставлені політики. «Наш уряд чітко дав зрозуміти, що подальше залякування та дії, спрямовані на дестабілізацію України, матимуть свої наслідки. Незаконна окупації триває, і військова аґресія Росії розширюється», — ідеться в заяві Стівена Гарпера.
Також через події в Україні Канада відмовилася від запуску мікросупутника M3M за допомогою російської ракети. Про це поінформував Пітер де Селдінг, експерт у космічній галузі. Планувалося, що Канада відправить супутник на космодром «Байконур», а звідти його запустять у космос у червні 2014-го з ракетою-носієм «Союз- 2.1б». Разом із М3М мали стартувати космічний апарат «Метеор-М» № 2, мікросупутники МКА — ПН2 («Релек»), Ukube — 1, SkySat — 2, TechDemoSat — 1, AISSat — 2, DX-1, «Бауманець-2» і Venta-1.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply