Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Канада готова прихистити політичних біженців з України

Автор:

|

Січень 30, 2014

|

Рубрика:

Канада готова прихистити політичних біженців з України

Крис Александер, міністр громадянства й імміґрації Канади, заявив, що його країна «вчинить правильно», прийнявши в себе всіх учасників акцій протесту в Україні, котрих було притягнуто до відповідальності та які звернуться до канадської влади з проханням про притулок.

На запитання журналістів, чи має Україна шанс вийти з нинішньої кризи самотужки, без тиску з боку Заходу, п. Александер заявив: «Українці знайдуть розв’язання проблем своєї країни. Ми завжди будемо поважати незалежну Україну. Але в таких випадках, як цей, справді має значення те, що кажуть зовнішні друзі, і важливо, що в нас є скоординований підхід із Вашинґтоном, із Брюсселем, з іншими європейськими країнами».
Інше питання полягає в тому, зазначив урядовець, чи дозволить східний сусід України вести перемовини та вирішувати ці питання. «Ми не хотіли би думати, що хтось в уряді президента Путіна в Москві вітає насильство, вітає той факт, що український режим, який вони так підтримували, стріляв і вбив кількох беззбройних демонстрантів, — заявив міністр. — Ми би не вітали подібної реакції: підтримки застосування сили, підтримки насильства з боку Москви. І ми хотіли би закликати наших російських партнерів залишити ці питання на розгляд українців, відчинити двері для перемовин і уникнути ескалації насильства, яке вже відбулося».
Репортери нагадали, що Канада була однією з перших країн, які закликали до дії й оголосили про можливість введення візових і фінансових санкцій проти українських політиків, відповідальних за порушення прав і свобод людини. Також Джон Берд, міністр закордонних справ Канади, на початку грудня 2013 року відвідав Київ і особисто спостерігав за ситуацією в країні. За словами журналістів, цей візит, проте, не призвів до жодних додаткових кроків із боку офіційної Оттави. Тому тепер вони поцікавилися, чи погляди канадської влади на ситуацію зазнали змін.
«Наша позиція абсолютно не змінилася. Ми підтримуємо демократичне майбутнє України, ми виступаємо на користь її інтеграції у велику світову економіку, яка для української держави означає велику європейську економіку. Ми би хотіли, щоби перемовини щодо Угоди про асоціацію з ЄС були успішними, але цього не сталося. Як результат цього – ми захищаємо право мітинґарів мирно відстоювати їхні погляди. І ми розраховували на те, що ці протести будуть і надалі мирними, а прав протестувальників будуть дотримувати. Оскільки зараз право на протест не дотримується, то Канада буде шукати всіх можливих для нас варіантів у цих нових умовах», — наголосив міністр.
«Ми вже підготували закони, які забороняють людям, котрі вчинили дії, що вважаються злочинами в Канаді, і котрі скоїли звірства чи військові злочини, в’їзд у нашу країну. Для них доступ до Канади заблоковано, — сказав п. Александер. — Ми розглянемо всі доступні варіанти, щоб адекватно реагувати на події та щоби винні особи зіштовхнулися з конкретними й відчутними для них наслідками. Усі канадці поділяють біль, який українці відчувають сьогодні. Для нас це – так само темна година, як і для всіх українців, коли безневинні люди, невинні демонстранти втрачають свої життя. Ми глибоко стурбовані таким поворотом до насильства, ми підтримуємо право на свободу мирних зібрань, право на мирний протест із боку тих, хто хоче кращого майбутнього для України».
Журналісти нагадали, що сенат США схвалив резолюцію, що передбачає запровадження санкцій проти України, і запитали, чи не чи розглядав канадський парламент подібних варіантів. «Для Канади Україна є привілейованим партнером, країною, із якою ми маємо особливі відносини, тому що поділяємо спільну історію. Ми дуже-дуже ретельно вивчаємо події, що відбулися там, і те, хто відповідальний за них, перш ніж вирішити, до яких кроків вдаватиметься Канада. Водночас, усі варіанти вже лежать на столі, і консультації з цього питання проходять інтенсивно та в широкому діапазоні», — сказав міністр.
На запитання, чи має Канада намір змінити свою імміґраційну політику щодо українців, котрі спробували би звернутися до з проханням про правовий статус через політичні події в Києві, Крис Александер заявив: «Ми готові вітати цих людей як біженців у рамках нашої дуже щедрої й зараз реформованої системи ідентифікації. Ми завжди думаємо про Україну, коли мова йде про питання імміґрації до Канади. І ми вчинимо правильно, коли люди, яких було притягнуто до відповідальності, попросять нас про захист».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply