Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Головне — контроль над ресурсами

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Головне — контроль над ресурсами

Арктична рада відіграє важливу роль і у вирішенні спірних питань між країнами, що мають арктичні території, і у встановленні контролю над багатими природними ресурсами реґіону, пише Паоло Мальокко в газеті Il Sole 24 Ore. «Боротьба за завоювання Північного полюса триває, і багато країн, у першу чергу — Китай, Бразилія та Японія, хотіли би стати членами Арктичної ради — структури, яка впродовж 15 останніх років обговорює стратеґії для Крайньої Півночі планети», — пише видання.

«Чергове засідання відбулося 17—18 січня в Торонто. Зараз саме Канада головує в цій міжурядовій організації, яка разом із Росією є найзапеклішим противником розширення кола країн, що мають право обговорювати проблеми Арктики, — повідомляє автор статті, — однак ця тема повинна порушуватися, і сьогодні чи в майбутньому мають бути знайдені форми співпраці з іншими країнами».

«Не відомо, як би поводилися вісім членів Ради за відсутності цієї структури, — продовжив пан Мальокко, — зараз із упевненістю можна говорити лише про те, що всі вони дотримуються різних позицій і відстоюють свої власні інтереси».

«Росія, наприклад, стверджує, що два хребти на дні Північного Льодовитого океану — Ломоносова й Менделєєва, які простягаються в напрямку Ґренландії і Північного полюса, насправді начебто є російською територією. Росіяни навіть скерували в ООН прохання про визнання їхніх прав на ці райони. На кону — величезні запаси нафти й природного газу. За даними United States Geological Survey, мова йде про 90 млрд барелів нафти і 47 тис. млрд куб. м газу», — зазначає автор статті.

«Ситуацію ускладнює те, що Арктика не є континентом, як Антарктида. Під льодом немає території, на яку хтось міг би претендувати. Тому роль Арктичної ради дуже важлива: сторони повинні досягти домовленості з питання про кордони, які, однак, можуть бути не визнані іншими країнами», — пояснює Паоло Мальокко.

Il sole 24 ore

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...