Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Голодомором прагнули пригнітити українську свідомість

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Голодомором прагнули пригнітити українську свідомість

Стівен Гарпер, прем’єр-міністр Канади, із нагоди 79-х роковин Голодомору закликав усіх канадців ушанувати пам’ять мільйонів убитих варварським комуністичним режимом Сталіна. Він наголосив, що цим актом ґеноциду прагнули пригнітити українську національну свідомість. Про це йдеться у зверненні, оприлюдненому на офіційному сайті прем’єр-міністра Канади Statement By The Prime Minister Of Canada On The 79th Anniversary Of The Holodomor.

«Я запрошую всіх канадців ушанувати пам’ять мільйонів чоловіків, жінок і дітей — в основному, ідеться про українців, але також про казахівіросіян, — які загинули під час Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр., вчиненого варварським комуністичним режимом Йосипа Сталіна». — зазначив очільник канадського уряду.
Стівен Гарпер, відтак, пояснив: «Відправляючи політичних лідерів, духовенство та науковців у концтабори, безжально позбавляючи невинні сім’ї продуктів рослинництва й тваринництва, необхідних для виживання, «совєти» прагнули пригнітити українську національну свідомість».
«Але дух українського народу — нездоланний. Його сини та доньки вистояли в ці й інші темні часи, щоби стати на ноги та зрештою скинути радянські кайдани, борючись за цінності, які ми шануємо сьогодні: свободу, демократію, права людини й верховенство закону», — ідеться у звернені.
Прем’єр Гарпер зауважив: Канада пишається тим, що має понад мільйон громадян українського походження. «Багато з них втратило своїх близьких під час цього жорстокого акту злоби, Голодомору, — підкреслив п. Гарпер. — Наш уряд визнає ці втрати. 2008 року Канада стала першою країною, яка визнала цю ганебну сторінку в історії людства як акт ґеноциду, а крім того, була першою західною країною, котра визнала незалежність України. Два роки тому я мав за честь висловити пошану до жертв Голодомору в меморіалі й музеї в Києві». Прем’єр-міністр закликав громадян Канади приєднатися до українських канадців під час заходів на вшанування пам’яті жертв Голодомору по всій країні, пом’янути тих, хто загинув під час цієї сумної сторінки історії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply