Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Дипломатів вивели з Ірану

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Дипломатів  вивели з Ірану

Канадський уряд оголосив про закриття свого посольства в Ірані та виведення всіх дипломатів протягом п’яти днів. Про це повідомив Джон Бирд, голова Міністерства закордонних справ (МЗС) Канади. Пан Бирд заявив, що «іранський уряд є найбільшою загрозою для миру та безпеки в сучасному світі». Він послався на дані про іранську ядерну програму та надання Іраном військової допомоги Сирії.

Своєю чергою, Рамін Мехманпараст, представник іранського МЗС, засудив рішення канадського керівництва розірвати дипломатичні відносини з Іраном, назвавши його начебто «прийнятим під тиском сіоністського режиму».

Пан Мехманпараст заявив, що керівник уряду Канади «відомий своїми радикальними заходами в зовнішній політиці». Останнє, на думку представника іранського МЗС, доводять «численні ворожі заходи з боку канадського уряду проти іранської громади в Канаді»: за приклад він наводить закриття візового відділу в канадському посольстві в Тегерані, заморожування рахунків іранців і блокування грошових переказів для іранських студентів, що навчаються в Канаді.

«Ворожий расистський канадський уряд провадить свою політику під диктування сіоністського режиму та Великої Британії», — підкреслив іранський дипломат. Він також зазначив, що влада Канади намагалася завадити проведенню саміту Руху неприєднаних країн у Тегерані, додавши, що закриття канадського посольства в Тегерані є порушенням міжнародного права.

Аладдін Боруджерді, голова іранської парламентської комісії з національної безпеки й зовнішньої політики, своєю чергою, поінформував, що Іран «негайно й жорстко» відреаґує на рішення Канади про розрив дипломатичних стосунків. Він сказав, що «це необхідно для забезпечення національних інтересів Ірану», уточнивши, що першим «жорстким кроком» може бути висилка працівників канадського посольства в Тегерані. Варто зазначити, що Канада, постановивши закрити посольство, без допомоги іранської влади відкликала його співробітників на батьківщину.

Крок Канади отримав гарячу підтримку з боку Ізраїлю й низки інших країн. Так, Біньямін Нетаньягу, ізраїльський прем’єр-міністр, назвав рішення канадського керівництва прикладом для міжнародного співтовариства. Держдепартамент США опублікував заяву, у якій ідеться про те, що США «поділяють заклопотаність Канади» стосовно підтримки Іраном режиму Башара Асада, порушень прав людини в Ірані та іранської ядерної програми. Держдеп закликав «усі країни приєднатися до ізоляції Ірану».

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...