Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Дозаправку винищувачів довірять приватним компаніям

Автор:

|

Грудень 27, 2012

|

Рубрика:

Дозаправку винищувачів довірять приватним компаніям

Міністерство оборони Канади довірить дозаправку власних винищувачів F-35 Lightning II Військово-Повітряним силам (ВПС) США та союзних держав, а також приватним компаніям, якщо уряд країни ухвалить рішення про закупівлю американських літаків. Таке рішення було прийняте, тому що паливоємні F-35 виявилися несумісними із системами заправки літаків-заправників ВПС Канади.

За словами Алана Вільямса, колишнього керівника управління військових закупівель міністерства оборони, такий стан негативно позначиться на боєготовності канадських ВПС, які фактично втратять можливість здійснювати тривалі польоти, змушені підлаштовуватись під графік заправної авіації ВПС США й союзників.
Раніше повідомлялося, що уряд Канади переглянув умови перспективного тендеру на поставку винищувачів, фаворитом у якому вважалися F-35. Тепер американські перспективні літаки будуть розглядатися канадськими військовими на загальній підставі й нарівні з іншими учасниками тендеру. Переможець буде вибиратися не тільки за сукупністю технічних характеристики, а й за вартістю.
Приводом до такого рішення стало зростання вартості винищувачів F-35. Вартість американських бойових літаків та їхнього технічного обслуговування для Канади вже перевищила 40 млрд CAD. Наразі Канада планує придбати 65 винищувачів F-35.
У лютому 2011 року виявилося, що ВПС Канади не зможуть виробляти дозаправку в повітрі винищувачів F-35, оскільки наявний парк літаків-заправників суттєво застарів. Зараз на озброєнні ВПС Канади є два літаки-заправники CC-150T Polaris і п’ять KC-130H Hercules. Паливозаправні системи CC-150T і KC-130H є несумісні з паливоприймачами винищувачів F-35. Повідомлялося також, що уряд Канади розглядає кілька варіантів виходу із цієї ситуації. Перший передбачає зміну конструкції паливоприймачів F-35, а другий — оновлення парку літаків-заправників. Обидва варіанти вимагають значних інвестицій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...