Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Допомога прибула

Автор:

|

Грудень 04, 2014

|

Рубрика:

Допомога прибула
Канадський літак із допомогою — у Борисполі

Канадський літак із допомогою — у Борисполі

Оттава у відповідь на прохання Президента України безкоштовно надала українським військовим нелетальне військове обладнання. Про це розповів Роберт Ніколсон, міністр національної оборони Канади. Ідеться, зокрема, про тактичні системи зв’язку, обладнання для знешкоджування вибухових речовин, медичні аптечки та прилади нічного бачення.

«Наш уряд прагне підтримувати український народ, який бореться за демократію й суверенітет своєї країни перед натиском військової аґресії режиму Путіна», — наголосив п. Ніколсон.
Перший військово-транспортний літак Королівських повітряних сил Збройних сил Канади з військовою допомогою на борту вилетів в Україну 27 листопада. Про це повідомив Вадим Пристайко, посол України в Канаді. 28 листопада це повітряне судно приземлилося в аеропорту «Бориспіль». Вантаж нелетального військового обладнання супроводжував п. Пристайко. Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, поінформував, що літак із Канади привіз зимовий одяг, устаткування для розмінування та медикаменти.
Канада також підтримує вступ України в НАТО. Про це заявив Джеймс Безан, парламентський секретар міністра оборони Канади, в аеропорту «Бориспіль» після прибуття канадської допомоги. Також п. Безан повідомив, що Канада працюватиме з міжнародними партнерами, котрі можуть допомогти Україні в боротьбі за територіальну цілісність. «Канадський уряд продовжуватиме співпрацювати з урядом України й зі своїми партнерами, котрі можуть допомогти Україні в її боротьбі проти «путінського» режиму за демократію та суверенітет», — додав він.
Крім того, українська армія отримала військове обмундирування, у т. ч. по 30 тис. пар штанів і курток, 70 тис. пар взуття й 4,5 тис. пар рукавиць. Першу партію допомоги доправили літаком, інша – доставлятиметься морським транспортом. Загальна сума допомоги складає 11 млн CAD. Ця допомога, на додачу до наданого нелетального військового обладнання на суму 5 млн CAD, розширить можливості українських Збройних Сил.
Джеймс Безан зазначив, що Канада передала українським військовим пересувну мобільну медичну установку, системи тактичного зв’язку, прилади для виявлення вибухівки, медичні комплекти, а також прилади нічного бачення. Своєю чергою, Петро Мехед, заступник міністра оборони України, запевнив, що вся канадська військова допомога дійде до бійців у зону Антитерористичної операції. Посадовець додав, що частина військової допомоги надійде в батальйон «Київська Русь», який зараз перебуває на етапі відновлення.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply