Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Де солі — найбільше?

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Де солі — найбільше?

Канадські вчені виявили різний вміст солі у фаст-фуді шести найбільших міжнародних компаній у різних країнах. Брюс Ніл разом із колеґами вивчали вміст солі в продукції шести найкрупніших міжнародних підприємств фаст-фуду: Domino’s Pizza, Pizza Hut, McDonald’s, Burger King, Subway та Kentucky Fried Chicken. Перевірялися страви зі США, Великої Британії, Австралії, Канади, Нової Зеландії та Франції.

Дослідники розділили продукцію на сім категорій: картопля фрі, бурґери, піца, салати, сніданки, страви з курки та сендвічі. Меню сніданків включало роли, бурґери, сендвічі та картопляні млинці. До категорії «бурґери» потрапили всі види цих канапок, крім тих, що ввійшли у меню сніданків. Було вивчено від 41 (картопля фрі) до 1 108 (піца) страв кожного виду.

Найнижчий вміст солі вчені виявили в салатах (0,5 г на 100 г порції), найвищий — у стравах із курки (1,6 г на 100 г порції). Cередній вміст солі в тих самих стравах різниться, залежно від країни-виробника. Так, «чикен мак-наґґетс» із McDonald’s у Великій Британії містить 0,6 г солі на 100 г порції, а та сама страва із McDonald’s у Канаді містить 1,5 г солі на 100 г порції. Дослідники дійшли висновку, що відмінності в продукції різних філій однієї компанії зумовлені методикою виробництва. Також вони вважають, що уряди різних країн повинні взяти під контроль вміст солі у фаст-фуді для оздоровлення громадян. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, споживання солі не має перевищувати 4—5 г на добу.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...