Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Башар Асад відмовився передати владу

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Башар Асад відмовився передати владу

Влада Сирії відкидає нову ініціативу Ліги арабських держав (ЛАД) із вреґулювання ситуації в цій країні. «Сирія заперечує рішення, ухвалені проти неї, які не передбачені (колишнім) планом ЛАД, і вважає, що вони ставлять під удар її національний суверенітет і є грубим утручанням у внутрішні справи», — ідеться в заяві представника сирійського уряду.

«Рішення Ради міністрів закордонних справ ЛАД, яке йде в розріз із інтересами (сирійського) народу, не завадить Сирії й надалі провадити політику реформ, ґарантуючи безпеку й стабільність її людям, які під час кризи довели свою прихильність національній єдності й згуртованість навколо президента Асада», — зазначають у Дамаску.

22 січня ЛАД розробила новий план з уреґулювання становища в Сирії, що ґрунтується на досвіді подолання кризи в іншій арабській країні — Ємені — і передбачає передачу влади сирійським президентом Башаром Асадом його заступнику, першому віце-прем’єрові Фаруку аш-Шараа. Крім того, згідно з планом, у Сирії протягом двох місяців має бути сформований уряд національної єдності під керівництвом прийнятної для всіх сторін фігури. Протягом шести місяців у Сирії повинні відбутися демократичні та прозорі вибори, на які необхідно допустити арабських і іноземних спостерігачів. Поза тим, уряду національної єдності запропоновано відновити порядок у країні, реформувавши сили безпеки. Своєю чергою, ЛАД обіцяє підтримати цей процес.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply