Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 16, 2019

Банкноти з Євою Перон

Автор:

|

Серпень 02, 2012

|

Рубрика:

Банкноти з Євою Перон

Крістіна Кіршнер, президент Арґентини, оголосила, що на новій купюрі номіналом 100 песо з’явиться портрет дружини колишнього президента країни Хуана Перона — Єви. Вона стане першою жінкою, зображеною на банкноті Арґентини. За словами п. Кіршнер, спочатку купюри з Євою Перон буде випущено обмеженою серією, приуроченою до 60-х роковин її смерті. Водночас президент зазначила, що в майбутньому всі такі банк­ноти будуть друкуватися з портретом Єви. Зараз на 100-песовій купюрі є зображення Хуліо Архентино Роки, політика XIX ст.

Глава Арґентини додала, що таким чином потрібно вшановувати жіночу стать, а кращого варіанта, аніж Єва, не існує. Вона була «суперечливою фігурою», але «люто боролася за справедливість і рівність», наголосила п. Кіршнер. «Не те щоби Єва була святою й ніколи не помилялася, але вона була скромною жінкою з народу, — заявила президент. — Віддати шану її пам’яті — це відновити справедливість».

Єва Дуарте де Перон, модель і актриса, 1944 року вийшла заміж за Хуана Перона, на той час міністра праці. Після його перемоги на президентських виборах 1946 року Єва на підтримку чоловіка створила політичну партію та діяла як політична фігура, проводячи особисті зустрічі з главами іноземних держав.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...