Заворушення в Туреччині
На сході Туреччини 14 липня поряд із поліцейським автомобілем стався вибух, унаслідок якого поранено 12 людей. Бомба, яка була приведена в дію дистанційно, вибухнула поблизу навчального полігону для стрільби в провінції Ван. Відповідальність за теракт влада покладає на бойовиків забороненої сепаратистської Робітничої партії Курдистану (РПК).
А 15 липня на південному сході Туреччини під час розгону мітинґу курдів було поранено 30 осіб, у тому числі депутата парламенту від прокурдської Партії миру й демократії. Учасники несанкціонованої акції в місті Діярбакирі, де проживає курдське населення, вимагали звільнити з-під варти Абдуллу Оджалана, лідера РПК, який відбуває довічне ув’язнення в одній із турецьких в’язниць, і перевести його під домашній арешт, а також припинити масові затримання курдів.
Для розгону демонстрантів поліцейські застосували водомети й сльозогінний газ. «Мітинґ був заборонений, тому що напередодні поліція виявила в околицях великі склади зі зброєю. Незважаючи на заборону на центральній площі вночі почали збиратися люди. До ранку зібралося більше за тисячу курдів, які аґресивно поводилися й закидали поліцейських камінням. Двох працівників поліції поранено», — заявив представник місцевої влади.
Уряд Туреччини скерував у місто майже 10 тис. військовиків, танки та бронетехніку. Було закрито торгові центри. У сусідній провінції Ван оголошено надзвичайний стан.
Нагадаємо, що Абдуллу Оджлана, якого турецька влада вважає винним у загибелі понад 37 тис. осіб у підсумку майже 30-річного збройного конфлікту з РПК, було заарештовано в лютому 1999 року в Кенії. На суді, що пройшов на острові Імрали в Мармуровому морі в червні 1999-го, його було засуджено до смертної кари за звинуваченням у сепаратизмі та державній зраді. Згодом це покарання замінили на довічне ув’язнення без права на амністію.
Олег Садовий
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо