Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Заворушення в Туреччині

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Заворушення  в Туреччині

На сході Туреччини 14 липня поряд із поліцейським автомобілем стався вибух, унаслідок якого поранено 12 людей. Бомба, яка була приведена в дію дистанційно, вибухнула поблизу навчального полігону для стрільби в провінції Ван. Відповідальність за теракт влада покладає на бойовиків забороненої сепаратистської Робітничої партії Курдистану (РПК).

А 15 липня на південному сході Туреччини під час розгону мітинґу курдів було поранено 30 осіб, у тому числі депутата парламенту від прокурдської Партії миру й демократії. Учасники несанкціонованої акції в місті Діярбакирі, де проживає курдське населення, вимагали звільнити з-під варти Абдуллу Оджалана, лідера РПК, який відбуває довічне ув’язнення в одній із турецьких в’язниць, і перевести його під домашній арешт, а також припинити масові затримання курдів.

Для розгону демонстрантів поліцейські застосували водомети й сльозогінний газ. «Мітинґ був заборонений, тому що напередодні поліція виявила в околицях великі склади зі зброєю. Незважаючи на заборону на центральній площі вночі почали збиратися люди. До ранку зібралося більше за тисячу курдів, які аґресивно поводилися й закидали поліцейських камінням. Двох працівників поліції поранено», — заявив представник місцевої влади.

Уряд Туреччини скерував у місто майже 10 тис. військовиків, танки та бронетехніку. Було закрито торгові центри. У сусідній провінції Ван оголошено надзвичайний стан.

Нагадаємо, що Абдуллу Оджлана, якого турецька влада вважає винним у загибелі понад 37 тис. осіб у підсумку майже 30-річного збройного конфлікту з РПК, було заарештовано в лютому 1999 року в Кенії. На суді, що пройшов на острові Імрали в Мармуровому морі в червні 1999-го, його було засуджено до смертної кари за звинуваченням у сепаратизмі та державній зраді. Згодом це покарання замінили на довічне ув’язнення без права на амністію.

 Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply