Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Закрили мавзолей Гусейна

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Закрили мавзолей Гусейна

Іракська влада закрила доступ до будівлі, спорудженої над могилою колишнього диктатора Саддама Гусейна в його рідному селі Оджі поблизу міста Тікріта, яку місцеві жителі називають мавзолеєм. «Опівдні 22 січня в Оджу прибули з Багдада бійці спецбригади, що підкоряється особисто прем’єр-міністрові Іраку Нурі аль-Малікі, і закрили мавзолей», — повідомив один із жителів цього селища.

Усипальницю над могилою екс-президента було зведено коштом родичів Саддама Гусейна. Поряд із ним там поховано двох його синів Удея та Кусея й онука Мустафу, убитих 2003 року американськими вояками. Пізніше тут же віддали землі й інших найближчих сподвижників диктатора Гусейна, страчених за рішенням іракського трибуналу, — зведеного брата Барзана ат-Тікріті, який очолював свого часу іракську розвідку, Таху Ясіна Рамадана, колишнього віце-президента Іраку, й Авада аль-Бандара, екс-голову Ревтрибуналу.

Могила екс-диктатора невдовзі стала досить популярним місцем. Прихильники Саддама відві­дують її в день його народження, у річниці страти й заснування колишньої правлячої партії «Баас». Згодом поруч із мавзолеєм постав музей, де виставлено фотографії та книги Саддама Гусейна, а також подарунки, у тому числі й ті, що їх приносять уже після його смерті. «Щоб уникнути зайвих проблем, влада в Багдаді заплющувала на це очі. Однак коли дійшло до підписання контракту з іноземною компанією на розширення комплексу та будівництво поруч із ним школи, це, мабуть, переповнило чашу терпіння. От і надійшов наказ закрити мавзолей», — сказав один із жителів Тікріта, який просив не називати його імені.

Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...