Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 20, 2019

Загинули бійці «Аль-Каїди»

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Загинули бійці  «Аль-Каїди»

Щонайменше 17 бійців міжнародного екстремістського угруповання «Аль-Каїда» було вбито в підсумку авіаударів на півдні Ємену. Поліція та сили безпеки заявили, що внаслідок повітряної атаки загинули 33 особи. Місцеві мешканці кажуть, що ці напади було здійснено безпілотними літаками США, однак єменські високопосадовці стверджують, що за цей акт відповідальні повітряні сили Ємену.

Представники влади також повідомили, що місцевість, по якій було завдано ударів, є опор­ним пунктом місцевого лідера «Аль-Каїди», однак чи є він серед загиблих, поки що не відомо. Один посадовець сказав, що загиблі — це «переважно молоді новобранці з того реґіону, захоплені зненацька ударом, коли вечеряли у своїх тренувальних таборах».

За останній рік екстремістські організації активізувалися в цьому реґіоні, прагнучи використати «діри» в галузі безпеки, спричинені масовими протестами в країні та зміною влади. Члени угруповання мали обладнання, зброю й автомобілі, планували напади.

Як очікують, цей авіаудар стане сиґналом для бойовиків про те, що новий уряд на чолі з президентом Абда Раббо Мансуром Хаді (на фото) має намір продовжити протистояння з «Аль-Каїдою» в Ємені. Ця боротьба, найімовірніше, вестиметься у взаємодії зі США, які недавно заговорили про відновлення масштабної програми співпраці між двома країнами.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...