Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

За співпрацю з Ізраїлем — тюрма

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

За співпрацю  з Ізраїлем — тюрма

Кримінальний суд Каїра 28 червня засудив Саміха Фахмі (на фото), колишнього міністра нафти країни, до 15 років тюремного ув’язнення. Екс-міністра визнано винним у фінансових зловживаннях і завдаванні збитків вищим інтересам країни при укладанні контрактів на постачання природного газу в Ізраїль. До такого ж терміну заочно засуджено крупного єгипетського бізнесмена Гусейна Салема, що наразі перебуває в Іспанії. Ще кілька колишніх високопоставлених чиновників за аналогічними звинуваченнями отримали до 3—10 років в’язниці. Крім того, суд наклав на них штраф на загальну суму близько 3 млрд USD.

Справа щодо екс-міністра нафти й інших високопоставлених чиновників була передана до суду у квітні минулого року. Генеральна прокуратура встановила, що чотири угоди про довготермінові поставки єгипетського газу до Ізраїлю до 2030 року було укладено «за свідомо заниженими цінами», унаслідок чого Єгипет зазнав величезних матеріальних збитків.

До «арабської весни» Ізраїль покривав 40 % своїх потреб у газі за рахунок єгипетських постачань. Після революції в Єгипті почалася боротьба з корупцією, багато колишніх держчиновників опинилося за ґратами. Нова влада заявила про необхідність перегляду всіх контактів із постачання природного газу закордонним країнам, зокрема й Ізраїлю.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply