Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

Ясіра Арафата витягнуть із могили

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Ясіра Арафата витягнуть із могили

Махмуд Аббас, голова Палестинської національної адміністрації (ПНА), розпорядився провести ексгумацію останків свого попередника Ясіра Арафата для з’ясування причин його смерті. Про це повідомив Фаїз Абу-аета, офіційний представник правлячого руху ФАТХ. «За вказівкою п. Аббаса тіло буде ексгумоване. Ми готові співпрацювати з будь-якою стороною, яка зробить свій внесок у встановлення причин смерті Ясіра Арафата», — сказав він.

Напередодні катарський телеканал «Аль-Джазіра» повідомив, що провів журналістське розслідування, результати якого вказують на те, що Арафат, котрий помер 2004 року, міг стати жертвою дії радіоактивного металу. З ініціативи «Аль-Джазіри» швейцарський Інститут радіофізики в Лозанні зробив аналіз особистих речей п. Арафата, якими той користувався перед смертю, і виявив на них підвищений вміст полонію-210. Дослідники вважають, що він міг спровокувати різке й не пояснене дотепер погіршення стану здоров’я 75-річного політика. Раніше причиною його смерті французькі лікарі назвали синдром, пов’язаний із проблемами згортання крові. При цьому медики заявляють, що для аналізів їм потрібні зразки кісток і землі з могили Ясіра Арафата. Якщо ці аналізи також покажуть підвищений вміст полонію, то можна буде говорити про те, що п. Арафата справді отруїли.

Ясір Арафат упродовж багатьох років боровся за незалежність Палестини. Він був першим головою ПНА, очолював рух опору ФАТХ і Організацію звільнення Палестини. Палестинський лідер помер у грудні 2004 року у військовому шпиталі під Парижем, куди його доставили у тяжкому стані з резиденції на Західному березі річки Йордан. Відсутність правдивої інформації про причини смерті п. Арафата породила чутки про його можливе отруєння. Проте численні аналізи, проведені медиками з різних країн, не виявили в його крові жодної відомої отрути. Ясіра Арафата поховали в місті Рамаллаху, поряд з його резиденцією Муката, де він провів останні роки життя.

 Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply