Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 19, 2019

Японія купить спірні острови?

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Японія купить  спірні острови?

Японський уряд постановив підписати з приватними власниками островів Сенкаку (Дяоюйдао) в Східно-Китайському морі контракт на придбання трьох із п’яти островів архіпелагу. Токіо поки що не повідомив про те, що угода майже готова, проте, як очікується, японський Кабінет міністрів оприлюднить новину вже найближчим часом. За контрактом, уряд заплатить за острови 26 млн USD, а потім оголосить про їхню націоналізацію й доведе інформацію до відома офіційного Китаю.

Архіпелаг Дяоюйдао є об’єктом взаємних територіальних претензій Пекіна й Токіо. Китайці неодноразово наголошували, що мають над островами незаперечний суверенітет. Так, напередодні на брифінґу Хун Лей, офіційний представник Міністерства закордонних справ (МЗС) Китайської Народної Республіки (КНР), зазначив: «Хочу підкреслити, що острови Дяоюйдао та всі прилеглі до них острови історично є споконвічними територіями Китаю. КНР має над ними незапереч­ний суверенітет. Будь-які односторонні дії Японії стосовно островів є незаконними».

Про рішучість захистити острови від зазіхань Японії заявив також Ген Яньшен, представник Міністерства оборони КНР: «Острови Дяоюйдао — невід’ємна частина Китаю, і це не обговорюється. Наші збройні сили здатні ґаратувати безпеку території країни, а також дотримати інтереси й права китайської держави на морських кордонах».

Спостерігачі звертають увагу на те, що рішення японського уряду про придбання островів було ухвалене на тлі візиту в Пекін Гіларі Клінтон, держсекретаря США. Територіальна суперечка між Китаєм і Японією стане для неї однією з тем перемовин із китайською стороною.

Раніше Вікторія Нуланд, представник американського Держдепартаменту, заявила, що США дистанціюються від участі в територіальних суперечках між Японією та Китаєм, закликаючи їх вирішити існуючі територіальні проблеми мирним шляхом. Разом із тим, вона визнала, що Дяоюйдао (Сенкаку) є територією, яку включено до зони дії статті п’ятої Договору про оборону між США та Японією від 1960 року, що також становитиме певну складність для п. Клінтон на переговорах у Пекіні.

Хун Лей, відповідаючи на запитання про те, як бути з американсько-японською угодою, запропонував Вашинґтону «підказку»: «Договір про оборону є продуктом часів «холодної війни», він не повинен виходити за рамки двосторонніх зв’язків, не повинен зачіпати інтереси третіх сторін. Ми сподіваємося, що США виходячи з міркувань миру й стабільності в реґіоні займуть стосовно островів Дяоюйдао неконфронтаційну позицію». Разом із тим, спроби США залишитися в нейтралітеті вже викликали неґативну реакцію в китайських медіа, які розкритикували американського держсекретаря за спробу «одночасно всидіти на двох стільцях» у цьому питанні.

Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...