Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 21, 2018

Ядерний шантаж КНДР і РФ — спроба залякати світ

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

Ядерний шантаж КНДР і РФ — спроба залякати світ
Кім Чен Ун, лідер КНДР

Кім Чен Ун, лідер КНДР

Аґенція Reuters знову нагадала про підступність керівництва Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР).

Посилення ґлобальних зусиль
На минулому тижні Reuters поширила заяву військових Республіки Корея (РК), що її північні сусіди здійснили за добу два запуски балістичних ракет середньої дальності типу «Мусудан».
Перша з них пролетіла приблизно 150 км і впала в море, а друга пролетіла 400 км. Південнокорейські військові повідомили також, що, за їхніми оцінками, політ першої з цих ракет став уже п’ятим цього року невдалим запуском «Мусудан», дальність польоту яких за задумом, має сягати понад 3 тис. км. Тобто вона теоретично може досягти будь-якої частини території Японії чи військово-морської бази США на Гуамі. А от політ другої «Мусудан» став найефективнішим випробуванням північнокорейських ракет до цього часу.
Щоправда, південнокорейські військові досі не дали своєї оцінки з приводу того, чи варто вважати цей запуск успішним. Дейв Бенхам, представник Тихоокеанського командування США, поінформував, що американська армія зафіксувала запуск ракети, але подробиць не надав.
Своєю чергою, Джон Кірбі, речник Державного департаменту США, заявив, що обидва ці запуски явно порушують резолюцію Організації Об’єднаних Націй, яка забороняє КНДР застосовувати технології балістичних ракет. Відтак пообіцяв, що вони лише посилять ґлобальні зусилля у боротьбі з незаконними збройними програмами Північної Кореї.
Водночас Сіндзо Абе, прем’єр-міністр Японії, назвав випробування в КНДР такими, які «не можна толерувати». Тоді по тривозі були підняті японські збройні сили, які привели в бойову готовність комплекси «Патріот», бо отримали наказ збивати будь-які повітряні цілі, що прямують до їхньої країни.
Занепокоєність японців можна зрозуміти — 7 червня Міжнародна аґенція з атомної енерґії поширила дані своєї розвідки про те, що в Північній Кореї відновили роботу п’ятимеґаватного реактора, на якому при виготовленні атомної бомби використовують спосіб вироблення плутонію шляхом перероблення ядерного палива. А місяць тому з’їзд Трудової партії Кореї ухвалив рішення «просувати ядерну міць та ядерну зброю для самозахисту як кількісно, так і якісно — поки зберігається атомна загроза імперіалізму».

Напередодні «важкого маршу»
Щоправда, Кім Чен Ун, диктатор КНДР, запевнив, що застосує ядерну зброю лише для самоборони. А Сі Цзіньпін, президент Китаю, пообіцяв: «Ми, як близький сусіда півострова, категорично не допустимо там війни і хаосу». Тож не виключено, що запусками ракет північні корейці лише шантажують капіталістичні країни, аби ті допомогли їм із харчами.
Адже північнокорейський часопис Rodong Sinmun нещодавно написав: «Шлях до революції — довгий і важкий. Можливо, нам доведеться ще раз пройти важкий марш, під час якого будемо їсти коріння рослин».
А «важкий марш» — це гасло північнокорейської влади, яким «виправдовували» важкий голод у КНДР у 1994-1999 рр. Тож для того, щоб уникнути наступного, у КНДР випустили міні-фільм, де показали ядерний удар по США. Причому назвали цей ролик «Останній шанс».
Та далеко не всі в США вірять у спроможність північних корейців реалізувати свої погрози. У січні ц. р. експерти американського Центру Джеймса Мартіна, який працює на базі інституту Мідлбері в Каліфорнії, дійшли висновку, що опубліковане КНДР відео про запуск у ній балістичної ракети було підробкою — аналіз кількох кадрів показав, що в Пхеньяні відредагували старий запис.
А Мелісса Ханем, старший науковий співробітник цього центру, зауважила, що на відео ракета була випущена, почала світитися, а потім різко впала. Експерти також звернули увагу на два кадри з відеозаписів, опублікованих засобами масової інформації КНДР, — на них помітно, як полум’я охоплює ракету і від неї відпадають маленькі частини. «Північна Корея ретельно відредагувала відео, щоби приховати цей факт.
Пхеньян використовував різні ракурси та методи редагування, щоби створити ефект кількох послідовних запусків. Але якщо переглянути ці кадри один за одним, то можна побачити, що показується одна й та ж подія», — пояснила д-р Ханем.

«Ми приблизно знаємо»
Та є проблема — гірша за КНДР. У лютому ц. р. Єнс Столтенберґ, генеральний секретар НАТО, повідомив, що 2013 року на військових навчаннях у Російській Федерації (РФ) імітувався ядерний удар по Швеції й Японії. Відтак він підкреслив, що цим шантажем у Кремлі досягли цілком протилежного ефекту: «У відповідь альянс розробив оборонні заходи, щоб захистити та запевнити безпеку союзників».
Попри це 9 травня на параді в Москві, зокрема, були продемонстровані ядерні ракети. А 18 червня Путін заявив, що американська система протиракетної оборони (ПРО) загрожує ядерному потенціалу РФ, у зв’язку з чим Москва має намір вживати відповідні дії. «Ми приблизно знаємо, якого року американці отримають нову ракету, вже на 500 км. Із цього моменту вони почнуть загрожувати нашому ядерному потенціалу. Ми по роках знаємо, що відбуватиметься. І вони знають, що ми знаємо. До чого це все призведе — не знаю, але я знаю точно, що ми змушені будемо відповідати. Тільки я вже наперед знаю, що нас будуть звинувачувати в аґресивній поведінці, хоча це тільки відповідь», — розюмував він. Однак подробиць своєї відповіді шантажист не подав.
Натомість Кертіс Скапаротті, новий командувач силами НАТО у Європі, відповів, що РФ марно залякує Захід ядерним ударом. Із ним погодився російський політолог Станіслав Бєлковський, зауваживши в інтерв’ю часопису The American Interest: «Путін — небезпечний, але він — лише реґіональний задирака з ядерною зброєю, а не ґлобальний гравець».
Своєю чергою, політолог Петро Олещук заспокоїв 26 червня: «Всі апріорі визнають за Росією статус ядерної держави, а за її ядерним потенціалом — ефективність. Хоча останні випробування ядерної зброї проводив ще СРСР 1990 року».

«Армія залежить від ядерної зброї»
На цьому дуже хотілось би поставити крапку, якби не Тодд Вуд, оглядач The Washington Times: «Після успішного тестування міжконтинентальної балістичної ракети «Сатана-2» РФ планує поставити її на озброєння, і до 2018 року може досягти переваги в розгорнутих потужностях, модернізувавши свої стратегічні ракетні сили на 70 %. «Сатана-2» — монстр, який несе до 15 боєголовок, у т. ч. приманки й інші технології, розроблені саме для того, щоб узяти гору над американською ПРО.
РФ, безсумнівно, намагається не допустити, щоб США та НАТО досягли стратеґічної переваги в протиракетному потенціалі. І неважливо, наскільки наполегливо Білий дім запевняє, що його дії не спрямовані проти Москви. Кремль уважає, що в питаннях стримування противника та відстоювання свого місця на ґлобальній арені російські військові, як і раніше, спираються на ядерний потенціал, незважаючи на те, що за час президентства Путіна конвенціональні сили РФ різко удосконалилися завдяки збільшенню оборонного бюджету.
Проте велику частину армії укомплектовано і навчено слабо. Найкращі війська перебувають у Сирії. Хоча всередині країни армія дуже могутня, її здатність проектувати свою силу за кордоном, як і раніше, — обмежена, отже, армія залежить від ядерної зброї. Путін постійно нагадує світові: «Не забувайте, що Росія — ядерна держава». Й якщо Путін вирішить, що застосування ядерної зброї необхідне, він її використає. Це — ще одна причина, чому наступному президентові США слід модернізувати американську «ядерну тріаду» (оснащені ядерною зброєю стратеґічні збройні сили, які містять три компоненти: стратеґічна авіація, міжконтинентальні балістичні ракети й атомні підводні ракетоносці. — Ред.), а також забезпечити надійну систему протиракетної оборони для Америки й її союзників. Удосконалений протиракетний потенціал ніколи не захистить нас від російського ядерного удару на 100 %, однак він може змусити Кремль засумніватися у своїх силах, запобігши тим самим запуску ракет».

Ігор Голод

До слова
Влада КНДР запропонувала РК провести спільну конференцію з питань возз’єднання країни, приурочену до 71-ї річниці визволення Кореї. Така ініціатива була озвучена на засіданні створеного в КНДР підготовчого комітету з питань проведення міжкорейської конференції. «Думка КНДР полягає в тому, щоби провести велику національну конференцію з питань возз’єднання країни в Пхеньяні або Кесоні, у якій взяли б участь представники південнокорейської та північнокорейської сторін, а також представники політичних партій і організацій, до або після 15 серпня», — ідеться в «посланні владі, партіям, громадським організаціям і приватним особам РК». На думку північнокорейського комітету, такий захід «буде сприяти досягненню миру та безпеки на Корейському півострові». У зв’язку з цим КНДР готова розглянути будь-які ініціативи південнокорейської сторони щодо «місця і часу проведення конференції, а також порядку денного та складу її учасників». Кім Чен Ун здається чи хитрує?

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...