Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Викрадена в Сирії українка зізналася, що працювала на спецслужби РФ

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Викрадена в Сирії українка зізналася, що працювала на спецслужби РФ

Анхар Кочнєва, викрадена в Сирії громадянка України, розповіла на камеру, що працювала на російські спецслужби й була перекладачем відомих співробітників сирійської держбезпеки. На відео журналістка промовляє: «Моє ім’я Кочнєва Анхар Володимирівна, громадянка України, 1972 року народження. Жила в Росії, але громадянка України. Приїхала до Сирії в січні 2012 року як журналіст. Із підробленим пропуском журналістки. Насправді, основна робота – перекладач між росіянами та сирійськими офіцерами».

Пані Кочнєва розповіла, що «брала участь у боях у Баба Амру та Забадані, була перекладачем у російського офіцера Петра Петрова, сирійських офіцерів Ессама Захреддіна й Алі Хізама». Це звернення в мережі вже називають «дуже серйозними й важливими зізнаннями російської шпигунки в Сирії».
Відео було розміщене з посиланням на групу прихильників сирійської опозиції «Фронт перемоги сирійців — моджахедів Сирії». «Ми – не партія й не організація, — повідомляють про себе адміністратори групи, створеної 10 листопада ц. р. — Ми – моджахеди, що борються на шляху Аллаха. Кожна людина, що має за мету створення ісламської держави, – із «Фронту перемоги». Ми прагнемо відновлення Шаріату, втраченого в законах людства».
Як писав «Міст», у середині жовтня близькі п. Кочнєвої повідомили про її зникнення в Сирії. За їхніми даними, Анхар Кочнєва, яка співпрацювала з низкою російських видань, 9-10 жовтня була викрадена неподалік міста Ель-Кусейра. Палестинка по материнській лінії, Анхар вільно володіє арабською мовою. Від середини 1990-х п. Кочнєва жила й працювала в Москві, як директор турфірми регулярно їздила на Близький Схід. Вона була відома своєю різкою критикою прихильників сирійської опозиції.
8 листопада у Facebook з’явилося відеозвернення п. Кочнєвої з проханням виконати вимоги викрадачів. Пізніше стало відомо, що бойовики Вільної сирійської армії висунули українській стороні певні вимоги для звільнення викраденої ними в Сирії громадянки України.
Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України обговорило з представниками зовнішньополітичного відомства ЄС питання щодо визволення Анхар Кочневої, викраденої в Сирії бойовиками опозиційного угруповання.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...