Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Велика повінь в Індії

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Велика повінь в Індії

У північно-східній частині Індії через повені загинуло щонайменше 40 людей, більш ніж 1 млн індійців були змушені покинути свої будинки. Причиною найсильніших за десять останніх років повеней стали мусонні дощі в низці реґіонів Індії, що ллють безперервно вже кілька тижнів. Селеві потоки, спричинені розливом річки Брахмапутра, знесли цілі села, залишивши десятки тисяч індійців без даху над головою.

До рятувальної операції долучилися військові, які допомагають установлювати тимчасове житло для біженців і постраждалих. На літаках у зону лиха доставляють продукти першої необхідності. Найбільше від негоди постраждав штат Ассам, у якому кількість загиблих від повені сягнула 31 особи за ніч. Про це повідомив Ніламоні Сен Дека, реґіональний міністр сільського господарства. «Ми відкрили табори допомоги для переміщених осіб», — сказав він, заявивши, що стихією охоплено 21 із 27 районів штату.

Повені почалися після того, як щорічні мусонні дощі прийшли в багатий на нафту й чай штат, що межує з Республікою Бангладеш. У сусідніх північно-індійських штатах Аруначал-Прадеш і Маніпур дощі спровокували нові повені. У цих штатах не зафіксовано поки що смертельних випадків. «Ситуація — критична, оскільки повені знищили майно та сільськогосподарські культури», — заявив Набам Туки, головний міністр штату Аруначал-Прадеш.

Влада також уважно стежить за підняттям рівня води в річках Західної Бенгалії, штату в Східній Індії. Щорічний мусон, що має вирішальне значення для виробництва продуктів харчування в країні та її економічного зростання, розпочався в Індії на початку місяця. Тропічна країна щороку страждає від ударів стихії. На початку червня ц. р. у східній Індії через сильну спеку померло більш ніж 100 людей.

Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply