Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

В Індонезії затримали українця, який брав участь у зборах сепаратистської організації

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

В Індонезії затримали українця, який брав участь у зборах сепаратистської організації

Індонезійська поліція 2 грудня заарештувала українця Артема Шапіренка, який був учасником релігійної служби, присвяченої 51-й річниці створення сепаратистської організації «Рух за свободу Папуа» (РСП). За повідомленнями очевидців, 36-річний турист викрикував індонезійською: «Свободу Папуа!», коли поліцейські саджали його в автомобіль. «Зазначена особа зловмисно скористалося отриманою (туристичною) візою (термін дії якої закінчився ще в липні ц. р.), затримавшись на зайвих чотири місяці. Крім того, Артем не повідомляв про своє місцезнаходження в поліцію», — заявив І Ґеде Сумерта, голова відділу зі зв’язків із громадськістю поліції Манокварі.

У поліції повідомили, що затриманий п. Шапіренко пояснив свою присутність на акції сепаратистів журналістською діяльністю, однак не зміг показати документи, що підтверджують його право працювати в Індонезії журналістом. «Посольство України займається перевіркою цієї інформації, оскільки жодних офіційних повідомлень від індонезійської сторони про затримання громадянина України ми наразі не отримали», — заявив Петро Сухомейло, секретар із консульських питань диппредставництва України.
Корінним населенням західної половини острова Нової Ґвінеї, що належить Індонезії, є розділені на сотні племен папуаси. Між племенами нерідко виникають конфлікти, у яких подеколи беруть участь сотні й навіть тисячі озброєних, в основному, луками та списами воїнів, а багато їхніх старійшин відкидає будь-які закони, окрім традиційних племінних. Деякі папуаси підтримують сепаратистський рух РСП, що зародився півстоліття тому, однак поки що не є по-справжньому масовою або здатною на великі акції організацією. Хоча святкування на Папуа чергової річниці сепаратистської організації, загалом, пройшло мирно, за кілька днів до цього її керівництво взяло на себе відповідальність за скоєний 27 листопада напад на поліцейську дільницю в місті Вамені провінції Папуа, коли було вбито трьох індонезійських поліцейських.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...