Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 21, 2021

У Японії помер принц

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

У Японії помер принц

У Токіо на 67 році життя помер кузен японського імператора Акіхіто принц Томохіто. Він страждав від раку горла й переніс 16 операцій, пов’язаних із видаленням ракових пухлин, причому остання з них була проведена в березні ц. р. Принцеса Акіко, донька принца, дізнавшись про смерть батька, перервала поїздку Європою, щоби повернутися в Токіо.

Томохіто був старшим сином у родині принца Мікаса й принцеси Юріко та двоюрідним братом імператора Акіхіто. У списку спадкоємців на престол він був шостим. Популярність серед японців Томохіто здобув завдяки незвичайним манерам і зовнішньому вигляду, зокрема, відпустивши невелику борідку. Адже ніхто з монаршої родини від часів імператора Мейдзі, що правив на зламі XIX— XX ст., не носив бороди. Також Томохіто був відомий тим, що страждав від алкогольної залежності, у чому навіть якось зізнав­ся публічно.

Покійний принц був противником успадкування трону жінками. Протягом близько 40 років в імператорській сім’ї не народжувалися хлопчики, і Томохіто турбувало майбутнє престолонаслідування. 2005 року він написав есе, у якому заявив, що імператору слід мати наложниць, якщо його законна дружина не може народити йому нащадка (на момент написання есе в Акіхіто було двоє синів, проте жодного онука). Однак через рік у молодшого сина імператора народилася дитина чоловічої статі, що й розв’язало проблему.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply