Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 25, 2020

У Пакистані вбили українців

Автор:

|

Червень 27, 2013

|

Рубрика:

У Пакистані вбили українців

Озброєні бойовики напали на наметовий табір біля підніжжя гори Нанга Парбат у провінції Гілгіт-Балтистан на території спірного реґіону Кашмір на півночі Пакистану, убивши дев’ятьох іноземних туристів та їхнього гіда-непальця. Серед загиблих — троє громадян України. Також жертвами нападу стали двоє словаків, один литовець, один американець і двоє китайців. Загиблі люди — альпіністи, які приїхали підкорювати одну з найскладніших вершин світу — восьмитисячник Нанга Парбат.
Інцидент стався 23 червня, близько 00.30 за місцевим часом. За різними оцінками, десять чи 12 озброєних людей проникли в наметовий табір, розбудили туристів і розстріляли їх. Тіла загиблих було доправлено до столиці Ісламабада. Прем’єр-міністр країни Наваз Шаріф і президент Асіф Алі Зардарі засудили напад. Відповідальність за теракт узяло на себе пакис-танське угруповання, відоме як Jundullah. У телефонній розмові з журналістом Reuters
представник угруповання заявив: «Ці іноземці — наші вороги, ми з гордістю беремо на себе відповідальність за це вбивство й маємо намір повторювати подібні атаки в майбутньому». Також відповідальність за скоєне взяв на себе рух «Талібан».
Гілгіт-Балтистан — популярне місце серед туристів і альпіністів, яке характеризувалося досить спокійною обстановкою. Зазначимо, що туристи часто стають жертвами розстрілів у реґіонах, які перебувають у зоні ризику через перманентні конфлікти низької інтенсивності. Міністерство закордонних справ України порекомендувало українцям не відвідувати низки країн, у тому числі Пакистану.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply