Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

У Молдові заборонили комуністичну символіку

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

У Молдові заборонили комуністичну символіку

Молдовський парламент офіційно засудив комуністичний режим і заборонив використання комуністичної символіки. Відповідний закон було ухвалено на засіданні 12 липня. За нього проголосували 53 депутати від правлячої коаліції, а також незалежний депутат Міхай Годя. Проти висловилися представники опозиційної Партії комуністів Республіки Молдова (ПКРМ), а також депутати від Партії соціалістів і представники депутатської групи під керівництвом Вадима Мішина (недавно вони вийшли з Компартії, але при цьому залишилися в опозиції).

Законопроект, який був запропонований Ліберальною партією Молдови, що входить до правлячої коаліції, ґрунтується на роботі комісії з вивчення «тоталітарного комуністичного режиму», створеної 2010 року. Документ «засуджує тоталітарний комуністичний режим у Молдавській РСР, який скоїв злочини проти людства, а також дії всіх осіб, які брали участь у вчиненні злочинів комуністичного режиму».

Також закон не дозволяє використовувати на території республіки комуністичні символи (зокрема, серп і молот). При цьому уточнюється, що заборона поширюється тільки на використання цієї символіки з політичною метою. Також це стосується «пропаґування тоталітарної ідеолоґії».

Як відомо, у Молдові при владі перебуває ліберально-демократична коаліція, що складається з кількох партій. Найбільшою опозиційною партією є ПКРМ, очолювана колишнім президентом Володимиром Вороніним. Символами ПКРМ є серп і молот, а також розкрита книга. Для того, щоби набути чинності, закон має ще пройти затвердження в президента. Щоправда, навіть якщо глава держави поверне документ до парламенту, депутати можуть прийняти його повторно (і в такому разі президент буде зобов’язаний його підписати).

Штефан Маймеску, співголова Ради Об’єднання Молдови та Румунії, розповів, що в річницю вступу радянських військ в Бессарабію 1940 року його прихильники проведуть акцію протесту біля Посольства Росії в Кишиневі й візьмуть участь в освяченні пам’ятного хреста в Оргєєві. Приєднатися до акції також мала намір громадянська платформа «Дія 2012».

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply